Rôzne

Očkovanie v Trenčianskom kraji: V ponuke sú 3 druhy vakcín

Na trenčianskom výstavisku budú cez víkend očkovať vakcínou Janssen, v Prievidzi vakcínou Comirnaty a v Považskej Bystrici AstraZenecou.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie v Trenčianskom kraji: V ponuke sú 3 druhy vakcín
20
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) otvorí počas nasledujúceho víkendu 14. a 15. augusta obe svoje veľkokapacitné krajské očkovacie centrá (VKOC). Na trenčianskom výstavisku budú zdravotníci očkovať vakcínou Janssen, v Prievidzi na zimnom štadióne očkovacou látkou Comirnaty. Informoval o tom Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

Samosprávny kraj má k dispozícii celkom 1 345 dávok vakcíny COVID-19 Vaccine Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson, tie bude podávať záujemcom o očkovanie na trenčianskom výstavisku, a to len počas nedele 15. augusta (8.00 – 17.00 hod.).

„Už tradične budeme očkovať aj na Zimnom štadióne v Prievidzi. Opäť vakcínou Comirnaty, a to počas soboty 14. augusta (8.00 – 15.00 hod.). Pripravených máme 500 dávok pre dospelých a 200 pre deti od 12 rokov. Zdôrazňujem, že v oboch VKOC očkujeme aj bez objednania v systéme NCZI," povedala vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Štefíková. Pripomenula, že osoby mladšie ako 18 rokov musia prísť na očkovanie spolu so zákonným zástupcom.

„V sobotu 14. augusta plánujeme aj mimoriadne očkovanie druhou dávkou vakcíny od AstraZenecy v priestoroch krajskej Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica v čase od 8.00 do 10.00 hod.," dodala Štefíková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM