Filip Chudý Rôzne

Beluša žije pohybom: Otvorili workoutové ihrisko, rozvíjajú cyklodopravu, FOTO

Zdravý životný štýl sa rozhodli posilňovať v obci Beluša. Vybudovali nielen nové ihrisko na športovanie, ale investujú aj do cyklistiky.

Ilustračný obrázok k článku Beluša žije pohybom: Otvorili workoutové ihrisko, rozvíjajú cyklodopravu, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Netradičnou hodinou telesnej výchovy pre žiakov základnej školy otvorili v Beluši nové street workoutové ihrisko. Postavili ho na obecnom pozemku na Ulici Ľ. Štúra, kde má v budúcnosti vzniknúť priestor na oddych a relax.

Nové ihrisko

Ako informoval prednosta Obecného úradu v Beluši Patrik Štrbák, posilňovacie prvky nainštaloval certifikovaný výrobca street workout parkov na Slovensku. Projekt zafinancovala zo svojho rozpočtu obec, celkové náklady dosiahli takmer 16 000 eur.

„Ihrísk určených pre menšie deti je v obci relatívne dostatočný počet, ale výlučne workoutové ihrisko pre starších i športovcov sme v Beluši nemali. Zostava obsahuje horizontálne i vertikálne hrazdy rôznych výšok, bradlá, rebríky a lavičky na ľah-sed. Poskytuje multifunkčné možnosti cvičenia. Ihrisko má vlastný prevádzkový poriadok. Do budúcnosti uvažujeme aj o ďalších menších workoutových ihriskách v ďalších častiach obce,“ doplnil Štrbák.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Rozvoj cyklodopravy

Zároveň sa ZŠ Beluša prihlásila do kampane „Do školy na bicykli“. „Už v prvý deň kampane prišlo do školy viac ako 130 detí a učiteľov z 550 členného kolektívu,“ povedala riaditeľka školy Edita Horváthová.

OZ Cyklokoalícia spracováva obci Beluša cyklostratégiu a stratégiu pre peších tak, aby bola miestna infraštruktúra a doprava pre cyklistov i peších bezpečná i zaujímavá. „Prvým krokom bolo zistenie názorov od občanov dotazníkovou formou, pričom zapojilo sa 187 občanov, čomu sme veľmi vďační. Zároveň obec začala pracovať na unifikovaní a rozšírení cyklo stojanov na verejných priestranstvách. V areáli ZŠ plánujeme osadiť nové stojany pre 130 miest. Čísla zapojených žiakov a učiteľov potvrdzujú, že investovať do rozvoja cyklodopravy a infraštruktúry má zmysel,“ doplnil Štrbák.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, ako to v Beluši vyzerá.

FOTO: V Beluši otvorili workoutové ihrisko a mali kampaň Do školy na bicykli
11
Galéria
Zdroj: Obec Beluša

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM