Filip Chudý Rôzne Video

Centrum Považskej s novou atrakciou: Takúto lavičku sme tu ešte nemali, VIDEO

Sadnúť v Považskej Bystrici si môžeme už aj na lavičkovú pohľadnicu. Ako vyzerá a na čo nabáda?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Už v roku 2019 prišla krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región s netradičnou pozvánkou na návštevu dominánt Trenčianskeho kraja. Obyvateľom Novej Dubnice, Púchova a Nového Mesta nad Váhom poslala pohľadnicu na lavičke vyrobenej z dreva, bez použitia klincov.

Už aj v Považskej Bystrici

Tá z jednej strany vyobrazuje dominantu, ktorá sa v regióne nachádza a z druhej strany nabáda miestnych obyvateľov na návštevu. Dosiaľ sa lavičky umiestnili v mestách Nová Dubnica, Púchov, Trenčín, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Nové Mesto nad Váhom. V závere novembra sa k nim pridali Bojnice, Beckov, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica a Brezová pod Bradlom. Informovala o tom Michaela Tišková z KOCR Trenčín región.

V Považskej Bystrici pribudla lavička pri kine Mier vedľa parkoviska obchodného centra a nabáda na návštevu Čachtického hradu.

Podpora cestovného ruchu

Verejnosť si nové lavičky začína všímať a nápad oceňujú. „Veľmi nás teší pozitívna reakcia miest, ktoré sme oslovovali v súvislosti s projektom ekologickej lavičkovej pohľadnice. Nielen mestá, ale aj samotní obyvatelia daných lokalít lavičky pochvaľujú a radi sa pri nich fotia. Veríme, že ich podnietili aj k návšteve a preskúmaniu krás Trenčianskeho kraja,“ vyjadril sa predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Jeden zo zmyslov lavičiek je aj podpora regionálneho cestovného ruchu. Grafický vizuál a zvolená dominanta je pridelená vždy podľa vzdialenosti pamiatok od daného miesta tak, aby cesta autom trvala najviac hodinu. Touto pútavou a viditeľnou formou je obyvateľstvu povedané, že mnohé nádherné pamiatky majú na dosah ruky.

QR kód

Pohľadnica umiestnená na drevenej eko lavičke okrem textu a adresáta obsahuje aj špeciálne vytvorenú poštovú známku. „Na jej tvorbe sa podieľali žiaci strednej Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne, za ochotu a spoluprácu im ďakujeme,” vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. Okrem nej sa na lavičke nachádza aj QR kód, ktorý priamo odkazuje na web stránku KOCR a na podrobnejšie informácie o danej pamiatke.

Okrem toho, že lavička nie je tvorená a spájaná klincami, ekologický odkaz dotvárajú aj použité materiály, laky a farby, ktoré neobsahujú chemické alternatívy. Lavičky boli financované z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, ako vyzerá lavičková pohľadnica v Považskej Bystrici.

OBRAZOM: Lavičková pohľadnica v Považskej Bystrici
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM