Filip Chudý Rôzne

Mama musela tlačiť kočík na Orlovskom moste po CESTE: Prečo neodhrnuli chodníky?

Zlá zimná údržba v Považskej Bystrici spôsobuje problémy hlavne rodičom, ktorí sa pohybujú s deťmi v kočíkoch, alebo aj vozičkárom.

Ilustračný obrázok k článku Mama musela tlačiť kočík na Orlovskom moste po CESTE: Prečo neodhrnuli chodníky?
Zdroj: Dnes24.sk

Počas tejto zimy to navyše nie sú prvé sťažnosti od ľudí na zimnú údržbu v Považskej Bystrici, pričom sa to týka hlavne chodníkov. Hneď prvá snehová nádielka priniesla problémy, na čo už v decembri upozornil verejne rovno na pôde zastupiteľstva nezávislý poslanec Andrej Péli: „Prišlo mi kvantum správ od Považskobystričanov o tom, že hoci bolo len pár mrazivých dní, zimná údržba bola opäť nezvládnutá.“

Druhá väčšia snehová nádielka počas tejto zimy prišla prakticky až teraz a opäť sú sociálne siete zaplnené sťažnosťami na zimnú údržbu.

Pritom najdôležitejšie mestské komunikácie (hlavné ťahy, trasy MHD, vyťažené cesty a križovatky, prístupy k zdravotníckym zariadeniam, školám a úradom) majú byť upravené do štyroch hodín. Komunikácie druhej kategórie, čo sú takmer všetky ostatné, majú byť upravené do šiestich hodín.

Chodníky bez plánu

Ďalej nás zaujímalo, za aký čas majú organizácie TSK odhrnúť a prípadne aj posypať cesty a chodníky vo svojej pôsobnosti počas zimnej údržby. „Časový plán na údržbu chodníkov nie je stanovený, ich údržba sa realizuje priebežne, mimo schváleného Operačného plánu zimnej údržby ciest v Trenčianskom kraji,“ pripojila Kukučková.

Zimná údržba na cestách I.,II. A III. tried je podľa jej slov realizovaná podľa stanovených situačných (kalamitných) stupňov v Operačnom pláne a podľa intenzity sneženia v jednotlivých okresoch Trenčianskeho kraja. „Technika je zaradená do výkonu zimnej údržby priebežne od začiatku sneženia, tak, aby boli odstránené všetky prekážky v zjazdnosti komunikácií,“ dodala.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzerá priamo na Orlovskom moste.

FOTO: Neodhrnuté chodníky na Orlovskom moste v Považskej Bystrici
10
Galéria

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM