Rôzne

Minister Branislav Gröhling navštívil Púchov: Takto chce podporiť školy

Počas pracovnej návštevy v Púchove minister oznámil, že na projekt Spolu múdrejší vyčlenil rezort školstva 1,48 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Minister Branislav Gröhling navštívil Púchov: Takto chce podporiť školy
40
Galéria

Do projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Spolu múdrejší sa prihlásilo takmer 500 škôl z celého Slovenska. Na projekt vzdelávania žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia vyčlenil rezort školstva 1,48 milióna eur.

Ako vo štvrtok informoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS), projekt Spolu múdrejší je určený na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania žiakov, ohrozených školským neúspechom a nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky pre zlepšovanie vedomostí a zručností v popoludňajších hodinách.

„My sme v prvej fáze mohli pokryť iba nejakých 170 škôl zo 471, ktoré sa prihlásili. A som veľmi rád, že môžem povedať, že pokryjeme všetkých 471 škôl. Budeme tak vedieť uspokojiť všetkých, ktorí chcú doučovať a posunúť vedomosti svojich žiakov na celom Slovensku. Týmto dávame aj možnosť ďalším 3 000 pedagógom, či už kmeňovým, budúcim, ale aj tým, ktorí už možno odišli zo školstva, aby sa do projektu zapojili,“ pripomenul minister.

Do programu sa počas dvoch týždňov prihlásilo 471 škôl. Najviac ich je z Košického (108) a Prešovského samosprávneho kraja (97), najmenej z Bratislavského (26) a Trnavského kraja (21). Najvýraznejšie zastúpenie (viac ako 70 percent) majú školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo žiakov z rodín v hmotnej núdzi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM