Filip Chudý Rôzne

Nemocnica Považská Bystrica vysvetľuje: Ktoré vchody a kedy sú otvorené?

V boji proti šíreniu koronavírusu zaviedla Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica viaceré opatrenia. Ako sa teda do nej dostať?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica Považská Bystrica vysvetľuje: Ktoré vchody a kedy sú otvorené?
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už informovali, do Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica sa od stredy 18. marca 12.00 h dá dostať len cez zdravotnícky filter. Ten je na dvoch miestach – poliklinická časť (od detskej polikliniky, do priestorov pri lekárni sv. Lukáš) a urgent (centrálny príjem).

Filtrom musia prejsť všetci pacienti. Pričom pri ňom bude každý zastavený, aby vypísal čestné prehlásenie, že nebol s nikým pozitívne testovaným na koronavírus v kontakte a ani nemá pozitívnu cestovateľskú anamnézu, resp. nebol s niekým takým v kontakte. Pacient musí mať aj rúško a ešte mu odmerajú teplotu. Až pokiaľ toto všetko splní, môže sa dostať ďalej do nemocnice.

Keďže sa však množili a opakovali otázky, že kadiaľ sa dostať do nemocnice, NsP Považská Bystrica priniesla na svojej stránke odpoveď:

„V pracovné dni po 16.00 h, soboty, nedele a sviatky je jediným vstupom do NsP Považská Bystrica vchod cez centrálny príjem – je to vchod od hlavnej vrátnice, kde prichádzajú aj sanitky,“ vysvetlili.

Pre lepšiu orientáciu ide o ten vchod, ktorý sme priradili k tomuto článku ako titulnú foto.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Viac o zdravotníckom filtri v našej nemocnici prinášame na videu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM