Filip Chudý Rôzne

Pracovníci nemocnice sa nemohli dostať načas do práce: Upravili MHD v Považskej

Najnovšia zmena cestovného poriadku považskobystrickej MHD sa dotkla aj zamestnancov nemocnice. Jej riaditeľ žiadal nápravu.

Ilustračný obrázok k článku Pracovníci nemocnice sa nemohli dostať načas do práce: Upravili MHD v Považskej
18
Galéria

Vedenie Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica v pondelok 23. marca na stránke nemocnice informovalo, že na zasadnutí krízového štábu mesta Považská Bystrica riaditeľ NsP Igor Steiner požiadal Metskú dopravnú spoločnosť, a.s. (34 % akcií v nej patrí mestu, pozn.) o úpravu harmonogramu jazdenia autobusov mestskej hromadnej dopravy tak, aby mohli zamestnanci docestovať do 7.00 h do práce.

Ako sme vás už informovali, cestovný poriadok považskobystrickej MHD sa zmenil s platnosťou od pondelka 23. marca, pričom s účinnosťou od tohto dňa je MHD vedená v pracovný deň ako v sobotu.

MDS po uvedenej žiadosti nemocnice na svojej stránke informovala, že „s platnosťou od utorka 24. marca 2020 došlo k doplneniu spojov na linkách MHD 2, 100, 11.“

  • Na linke číslo 2 sa pridal ráno spoj zo ŽS do Podvažia (5.20 h) a odtiaľ o 5.50 h pôjde autobus späť.
  • Na linke číslo 100 pridali do cestovného poriadku značku, že dva ranné spoje (5.16 h, 6.16 h z Benku III.) a jeden večerný (19.10 h z AS) budú premávať aj v sobotu, čiže počas aktuálnej situácie budú vedené aj cez pracovný týždeň.
  • Na linke číslo 11 pôjde aj v sobotu spoj o 5.10 h zo Štefánikovej a pridali nový z AS o 15.27 h, ktorý má premávať počas sobôt, nediel a štátnych sviatkov.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si upravený cestovný poriadok.

Nový cestovný poriadok MHD v Považskej Bystrici
18
Galéria
Zdroj: Mestská dopravná spoločnosť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM