Rôzne

Nový cestovný poriadok: Považskobystrická MHD upravila 5 liniek, ZOZNAM zmien

Cestujúci v Považskej Bystrici sú na zmeny zvyknutí, veď teraz zažijeme už tretiu v priebehu mesiaca. Čo sa mení?

Ilustračný obrázok k článku Nový cestovný poriadok: Považskobystrická MHD upravila 5 liniek, ZOZNAM zmien
Zdroj: Dnes24.sk

V priebehu krátkeho času príde k tretej zmene cestovného poriadku mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Považskej Bystrici. O najnovšej zmene informovala Mestská dopravná spoločnosť na svojej stránke.

Tretia za mesiac

Nový cestovný poriadok vstúpil do platnosti od 1. septembra, potom ďalší od 16. septembra (úpravy kvôli Milochovu) a teraz tu máme ďalší, ktorý bude platiť od 1. októbra 2020. Zmeny sa týkajú hlavne „kostolných“ spojov.

Prichádza k zmenám na linkách 5, 7, 8, 11 a 100.

Zoznam zmien

  • Linka č. 5 – na nej sa posúva o 20 minút len jeden spoj, ktorý premáva počas víkendov a štátnych sviatkov. Z Autobusového nástupišťa nepôjde o 10.45 hod., ale o 11.05 hod.
  • Linka č. 7 – menia sa štyri zo siedmich, ktoré na nej premávajú. Všetky štyri zmenené jazdia len ráno a doobeda počas nediel a štátnych sviatkov, pričom každý z nich pôjde skôr v rozmedzí od 10 do 36 minút.
  • Linka č. 8 – spoje budú začínať a končiť na Autobusovom nástupišti a nie ako doteraz na Železničnej stanici. V smere do Milochova vypadáva zastávka Ul. Mládežnícka. Prvý ranný spoj do Milochova pôjde o päť minút skôr.
  • Linka č. 11 – rušia sa dva ranné spoje, ktoré z Autobusového nástupišťa chodia o 4.57 hod (víkend a sviatok) a 5.45 hod. (sobota). Nahradia ich spoje s odchodom o 5.07 hod. (víkend a sviatok) a 6.03 hod. (sobota). Oba budú končiť na zastávke Ul. M. Benku II (V. ZŠ), pričom budú pokračovať ako linka č. 100 bez prestupovania.
  • Linka č. 100 – počas pracovných dní pôjde jeden spoj o 20 minút neskôr. Teraz má odchod z Autobusového nástupišťa o 17.35 hod., po novom teda pôjde o 17.55 hod. Prvý ranný spoj zo zastávky Ul. M. Benku II (V. ZŠ) o 5.16 hod. bude premávať už aj v nedeľu. Posledný spoj z Tesca počas víkendov a sviatkov pôjde o hodinu neskôr, zo 17.15 hod. sa posunie na 18.15 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Pozrite si nový cestovný poriadok platný od 1. októbra 2020.

Zmenený cestovný poriadok MHD v Považskej Bystrici platný od 1.10.2020
17
Galéria
Zdroj: Mestská dopravná spoločnosť
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM