Rôzne

NUDA považskobystrickým zdravotníkom skončila: Enormný NÁRAST záujmu o očkovanie

Záujem o očkovanie proti koronavírusu v Považskej Bystrici rastie. V nemocnici museli posilniť očkovacie kapacity, začalo sa očkovať aj počas víkendu.

Ilustračný obrázok k článku NUDA považskobystrickým zdravotníkom skončila: Enormný NÁRAST záujmu o očkovanie
12
Galéria

Podľa riaditeľa Nemocnice s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica Igora Steinera zvýšený záujem o vakcináciu evidujú už viac ako dva týždne. V spolupráci s radnicou rozšírili očkovanie o víkendové dni.

Čísla z víkendu

„Vyšli sme v ústrety ľuďom, ktorí sú pracovne vyťažení a nemohli prísť na očkovanie v priebehu týždňa. Sme milo prekvapení, že medzi záujemcami o vakcínu je veľké množstvo prvoočkovancov. Od začiatku novembra sme zaočkovali 920 prvoočkovan­cov,“ skonštatoval Steiner.

V sobotu a v nedeľu (20. a 21. 11.) zaočkovali vo vakcinačnom centre NsP Považská Bystrica 399 osôb, z nich 233 bolo prvoočkovancov. Druhú dávku vakcíny podali zdravotníci 12 občanom a treťou dávkou zaočkovali 154 ľudí.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Nudili sa

Podľa Steinera bolo obdobie, keď sa v Považskej Bystrici očkovalo dva dni v týždni a personál sa tam napriek tomu nudil. Momentálne záujem o očkovanie enormne vzrástol. Ak to bude potrebné, zriadia vo vakcinačnom centre aj dve ambulancie.

„Momentálne sme schopní zaočkovať každý deň 300 až 450 ľudí. Vakcinačné centrum je otvorené počas pracovných dní od 7.30 do 14.30 hod., pokiaľ bude záujem, budeme očkovať aj počas nasledujúceho víkendu. Očkovanie je možné aj bez registrácie, každý kto príde, bude zaočkovaný,“ zdôraznil riaditeľ.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM