Filip Chudý Hádzaná Video

Považská bez koncertu, ale s bodmi: Potešil návrat opory a debutant, VIDEO

Po päťtýždňovej prestávke sa považskobystrickí hádzanári vrátili do zápasového kolotoča víťazne. Pomohol k tomu aj návrat opory a extraligový debutant.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica odohrali zápas po päťtýždňovej pauze, ktorú spôsobili problémy spojené s koronavírusom v Slovnaft handball extralige. V dohrávke 8. kola porazili Šaľu 28:26. Tréner Václav Straka ohodnotil duel ako boj, no hlavne bol rád, že konečne hrali. „V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou, ale chybami v útoku sme si nedokázali vytvoriť výraznejší náskok,“ skonštatoval.

Zvládnutý boj

„V druhom polčase sme nemali dobrú súhru v obrane, čo nepríjemný súper s pohyblivými hráčmi trestal, hoci sme sa na takú hru chystali. Ale som rád, že sme to ubojovali, pretože hráčov som dopredu upozorňoval, že to nemusí byť koncert,“ povedal považskobystrický tréner, ktorého potešilo aj to, že má k dispozícii kompletný káder.

Z dôvodu dlhej prestávky a len osemdňovej prípravy v zápase viac rotoval hráčov. Po zranení sa vrátil do hry Anur Burnazovič a ligový debut absolvoval Branislav Kvaššay. „Na Anurovi bola dvojmesačná prestávka viditeľná. Braňo s nami poctivo trénoval a výkonmi si zaslúžil miesto na ihrisku,“ vyjadril sa Straka.

Ako malý chlapec

Burnazovič sa podľa svojich slov po takej dlhej prestávke cítil ako 11-ročný. „Mal som pomotané, nekoordinované nohy. Ale bol to iba môj prvý týždeň spoločného tréningu, čiže je ešte čas sa do toho dostať. Hlavne som rád, že sa hrá a nech sa to už nepreruší, čo prospeje všetkým,“ zhodnotil.

Zároveň ocenil Šaľu, že hrala trpezlivú hádzanú, čo predtým u nej podľa neho nebolo. „V útoku si počkali na stopercentné šance, ktoré premieňali, čím zápas dokázali vyrovnať. Navyše, nešlo nám to podľa predstáv v útoku a ani v obrane. Ale po takej dlhej to nakoniec dobre dopadlo,“ pripojil.

Debutant

Extraligový debut absolvoval 18-ročný ľavák Branislav Kvaššay. Tréner Straka ho pritom na ihrisko poslal rovno v záverečnej desaťminútovke za vyrovnaného stavu, keď sa rozhodovalo o výsledku. „Bol to môj prvý zápas, čiže som bol nervózny. Čo sa týka tímu, po takej dlhej prestávke sa dali očakávať technické chyby, čo dobre hrajúca Šaľa vedela potrestať. Majú kvalitné ľavé krídlo a pokyn bol, že ho nemôžem nechať skočiť. Našťastie, neskočil. Veľmi ma potešilo, že som dostal v takomto zápase priestor, hoci to bolo tesné víťazstvo,“ povedal odchovanec klubu.

Hádzanárov MŠK čaká teraz nahustený program. Čerstvo bol potvrdený domáci zápas proti Košice Crows (streda 4. novembra o 18.00 hod.) a dohrávať budú tento týždeň aj domáci duel proti Topoľčanom (sobota 7. novembra o 18.00 hod.).

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 28:26 (14:10)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Sloboda 3, Bystrický 2, Ivanicja 3, Maliar, Burnazovič, Petričenko 1, Jurák 3, Briatka 9/4, Štefina 2, Urík, Vallo 3, Kvaššay, Valášek, Gardian 2
HKM: Sopka, Mi. Kosák – Melnyk 6, Lužica, Bandri, Michniewicz 4, Moravec 2, Magdolen 5, Bogár 5, Lukačin, Ollári, Polák 2, Percze, Petro 2
Rozhodovali: B. Sivák – R. Sivák, vylúčení: 6 – 3, ČK: Magdolen (HKM), 7 m hody: 4/4 – 1/1, bez divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM