Aktualizované Filip Chudý Šport Iné športy

Považskobystričanky na ME: Zuzka (22) vo finále, skúsenosti Kristíny (20), VIDEO

Na tohtoročných ME do 23 rokov v atletika má Považská Bystrica až dvojnásobné zastúpenie. Ako sa darilo našim babám?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanky na ME: Zuzka (22) vo finále, skúsenosti Kristíny (20), VIDEO
Zdroj: Zuzana Ďurkechová

Vo švédskom Gävle potrvajú do nedele 14. júla atletické ME do 23 rokov. Do 11-člennej slovenskej nominácie sa dostali aj dve odchovankyne považskobystrickej atletiky. 22-ročná trojskokanka Zuzana Ďurkechová z klubu AK Spartak Dubnica nad Váhom, ktorá je tiež členkou Národného športového centra. Druhou našou reprezentantkou je 20-ročná výškarka Kristína Bošková z AO Sparta Považská Bystrica.

Vo štvrtok, hneď v prvý deň tohto európskeho šampionátu, nám urobila veľkú radosť Zuzana Ďurkechová, ktorá uspela v kvalifikácii trojskoku a postúpila do piatkového finále. V prvom pokuse skočila 12,54 m, v druhom 12,98 m a tretí mala neplatný. Do 12-členného finále postúpila z 10. miesta. Splnila tak svoj cieľ, dostať sa do finále a zlepšiť si osobný rekord. Už teraz je navyše isté, že vylepší 15. miesto z ME do 23 rokov 2017 v Bydgoszczi.

„Som šťastná, že som si zlepšila osobný rekord a postúpila som. Vo finále zabojujem tak, aby to bolo ešte lepšie. Po druhom pokuse som tušila, že to bude okolo trinástky, žiaľ, znova nepadla. Azda príde vo finále,“ povedala Ďurkechová pre stránku Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Na videu SAZ si môžete pozrieť jej výkony, vyjadrenie a tiež postupovú radosť.

Zdroj: YouTube.com

Druhá naša zástupkyňa Kristína Bošková vstúpila do kvalifikácie skoku do výšky v piatok dopoludnia. Na finále bolo nakoniec treba skočiť 178 cm, pričom jej osobák je o málinko lepší, lenže, bohužiaľ, počasie na štadióne bolo proti nej. Základnú výšku 168 cm zvládla na prvý pokus, lenže následne latku vo výške 173 cm trikrát zhodila. Celkovo obsadila 22. miesto.

„Stošesťdesiatosem som zvládla super, letela som vysoko nad latkou. Potom však prišiel lejak a mne sa prestalo dariť. Ja ešte len zbieram skúsenosti, no aj tak môj výkon mohol byť lepší,“ uviedla pre web SAZ Kristína Bošková, pričom na facebooku doplnila: „Vyskúšali sme, zabojovali a sme spokojní. Napriek nepriaznivému počasiu si môžem povedať, že áno popasovala som sa s tým vcelku slušne. Nabrala som veľa skúsenosti, ktoré budem môcť využiť v najbližšom období.“

Aj pokusy a vyjadrenie Kristíny si môžete pozrieť na videu.

Zdroj: YouTube.com

Ďurkechová vo svojom prvom veľkom finále nakoniec skončila 12. výkonom 12,80 m z druhého pokusu (séria 12,78 – 12,80 – x). „Chcela som skočiť trinásť metrov, ale ME pre mňa nedopadali zle. Prvý pokus vo finále bol voľnejší, preto som si myslela, že v druhom zaletím ďalej. Najdlhší bol však až tretí, ale prešliapla som. Mrzí ma, že som sa nedostala do osmičky, lebo stačilo len zopakovať kvalifikačný výkon,“ citovala stránka SAZ slová odchovankyne považskobystrickej atletiky a kouča Róberta Piačeka.

Jej súčasný tréner Michal Pogány pre atletika.sk povedal: „Cieľ bol postup do finále, to sme splnili. Škoda tretieho finálového pokusu, bol ďaleký – za 13 metrov. Bol by to osobný rekord okolo 13,20 m, ale keďže ho prešliapla, je to – nula,“ Je to škoda, lebo takým výkonom by sa dostala do elitnej osmičky.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: YouTube.com

Poznámka: Aktualizované o Ďurkechovej výkon vo finále.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM