Filip Chudý Šport Iné športy Kultúra

Považskobystrická spokojnosť: Naše baby sú špičkou v Európe, FOTO a VIDEO

Európsky šampionát mažoretiek priniesol Považskej Bystrici viacero úspechov. A nechýbali ani tie medailové.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická spokojnosť: Naše baby sú špičkou v Európe, FOTO a VIDEO
15
Galéria
Zdroj: Mažoretky BONA

Tohtoročné majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe sa konali v Záhrebe. V chorvátskej metropole sa zišla naozaj silná konkurencia, veď oproti minulosti sa zúčastnil takmer štvornásobok súťažných družstiev. O to viac sú cenné výsledky oboch považskobystrických súborov. Bona má medailovú bilanciu 2–5–2, k tomu jedno štvrté a dve piate miesta. Marija obohatila považskobystrické medailové konto o bronz a tri hodnotné šieste priečky.

„Napriek tomu, že sme mali o niečo menej zlatých medailí, ako tomu bývalo predtým, všetky naše formácie boli ocenené, či už v top 6, alebo rovno aj medailou. S výsledkami som spokojná hlavne preto, že tento rok bolo neporovnateľne viac súťažiacich oproti minulosti. Bol takmer štvornásobok súťažných družstiev,“ povedala vedúca súboru Bona Elena Martinková.

Tá bola spokojná nielen s výsledkami, ale aj s tým, ako si jej zverenkyne poradili s náročnými podmienkami a veľkým teplom. „Už pri zverejnených štartovacích listinách som povedala, že budem spokojná, ak sa umiestnime v prvej polovici, top 6 by ma veľmi uspokojila a medaila by bol veľký úspech. Potešili ma predvedené výkony. Kadetky svoju premiéru zvládli veľkolepo. Zlaté seniorky zaslúžene vyhrali a navyše boli vysoko hodnotené. Juniorky sa zas presadili v nabitej konkurencii,“ doplnila s tým, že si udržali postavenie medzi slovenskou aj európskou špičkou.

Na videu si môžete pozrieť strieborné vystúpenie kadetiek Bony.

Zdroj: YouTube.com

Maximálne spokojná s výsledkami bola aj vedúca súboru Marija Miroslava Bielová. „V takej konkurencii sa dostať do prvej šestky je vynikajúci výsledok. Myslím si, že ide o jeden z našich najúspešnejších rokov. Týmito výsledkami sme podľa mňa obhájili skutočnosť, že sme sa zaradili k tým lepším súborom. Teší ma to preto, lebo hoci máme len 52-členný súbor, vieme konkurovať aj tým oveľa väčším,“ uviedla.

Umiestenie do top 6 na ME prakticky zabezpečuje aj nomináciu na MS 2020 v Kazachstane. A hoci Marija miestenky má, skôr ich podľa slov vedúcej nevyužije. „Je to finančná záťaž pre rodičov. Treba sa im však poďakovať, že takto podporujú svoje deti, navyše v našom súbore sú väčšinou súrodenecké dvojice, čiže je to pre nich dvojnásobná záťaž. Som šťastná, že po rodičovskom stretnutí sme sa rozhodli, že ideme na ME, pričom odmenou nám boli aj výsledky. Keby boli MS v Európe, bolo by to reálnejšie, predsa len, takto ide o veľké náklady,“ dodala Bielová s tým, že už sa tešia na nový ročník, pričom témy už majú vymyslené, pracujú na kostýmoch a chcú ísť ešte vyššie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrické mažoretky úspešné na ME: Marija a Bona výborne obstáli
15
Galéria
Zdroj: Mažoretky Marija
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM