Filip Chudý Rôzne

Považskobystrickým okresom sa prehnali veterány: FOTO priamo z trasy podujatia

Historické vozidlá mali v našom okrese Spanilú jazda Považím. Pozrite si, aké vzácne kúsky brázdili cesty v Považskej a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickým okresom sa prehnali veterány: FOTO priamo z trasy podujatia
25
Galéria
Zdroj: Veterán Klub Manín

Veterán Klub Manín (VKM) sa rozhodol zorganizovať nultý ročník Spanilej jazdy Považím, ktorá účastníkov podujatia zaviala na historických vozidlách takmer do všetkých smerov Považskobystrického okresu. Štartovalo sa v poslednú júlovú nedeľu pri reštaurácii Hošták v Považskej Bystrici, pokračovalo sa smerom na Domanižu, zastávky boli v Pružine (Penzión pod Strážovom) a Kostolci (Penzión Manín), išlo sa ďalej smerom na Plevník-Drienové a cieľ bol v Kolibe Papradno.

„Dokopy bolo prihlásených 35 veteránov, čiže automobilov aj motocyklov. Celkovo sa akcie zúčastnilo približne 70 účastníkov. Vzhľadom na to, že išlo o nultý ročník, bola účasť veľmi dobrá. A keďže nám vyšlo aj počasie, môžeme toto podujatie hodnotiť len pozitívne, čo umocnilo aj to, že si účastníci trasu veľmi pochvaľovali,“ povedal Zdenko Metzker z VKM.

Podľa jeho slov bolo približne 60 percent účastníkov na automobiloch, pričom s výnimkou jedného vozidla, ktoré sa zavarilo nad Čelkovou Lehotou, prišli všetci aj do cieľa. Tam oceňovali najstaršieho a najmladšieho účastníka, no a tiež najkrajší automobil a motocykel. Najkrajším automobilom bol Ford Taunus V6 a motocyklom Jawa 21 Pionier Michala Zimányiho.

Atmosféra na podujatí bola podľa organizátorov vynikajúca. „Celá sa niesla v rodinnej a priateľskej atmosfére, čo si ľudia pochvaľovali a už sa tešia na ďalší ročník. Vlastne tiež vďaka týmto ohlasom ľudí plánujeme pokračovanie aj do budúcna. Oni sa na to tešia, čiže si sami kvázi vyžiadali pokračovanie tohto podujatia,“ doplnil Metzker.

Spanilá jazda Považím: Veterány išli cez Považskobystrický okres
25
Galéria
Zdroj: Veterán Klub Manín

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Nárečie v okolí Považskej skrýva krásne výrazy: Priznajte sa, rozumiete im vôbec?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM