Filip Chudý Krimi

Šokujúce priznanie hazardéra z D1 idúceho v PROTISMERE: Policajti nechceli veriť

Hoci toho zažili už dosť, ani diaľniční policajti niekedy neveria tomu, čo počas služby zažijú. Teraz zaujal prípad z Považia.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúce priznanie hazardéra z D1 idúceho v PROTISMERE: Policajti nechceli veriť
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Diaľničné oddelenie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vznieslo obvinenie 69-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že obvinený mal v nočných hodinách viesť osobné motorové vozidlo po diaľnici D1 v protismere.

„Našťastie ho včas spozorovali diaľniční policajti. S vozidlom stál na krajnici v smere jazdy na Žilinu, v katastri obce Ladce,“ ozrejmili s tým, že policajti vodiča v zmysle zákona vyzvali na podrobenie sa dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu.

„Policajti najskôr neverili vlastným ušiam, keď sa im vodič priznal a povedal, že počas jazdy užíval alkoholické nápoje a dychovú skúšku bude mať isto pozitívnu,“ pripojili.

Dychová skúška skončila s výsledkom 0,91 mg/l, čo predstavuje 1,90 promile. „Následne policajti vodiča v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Za tento skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodali k prípadu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ako sa ukázalo, išlo o lekára a prípad mal zaujímavú dohru na súde. Viac nájdete v odkaze na článok nižšie.

Vodič v protismere nafúkal takmer 2 promile.

FOTO: Vodič (69) v protismere na diaľnici pri Ladcoch nafúkal takmer 2 promile
2
Galéria

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM