Rôzne

Vakcíny Pfizer je stále dosť: Na trenčianskom výstavisku môžu podať 2 000 dávok

Župa v spolupráci s považskobystrickou nemocnicou otvorí v prvý decembrový piatok a sobotu svoje očkovacie centrum na trenčianskom výstavisku.

Ilustračný obrázok k článku Vakcíny Pfizer je stále dosť: Na trenčianskom výstavisku môžu podať 2 000 dávok
8
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) opäť otvorí veľkokapacitné očkovacie centrum na trenčianskom výstavisku Expo Center. Očkovať budú v piatok a v sobotu (3. – 4. 12.) vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Ako informovala Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu TSK, denná kapacita centra je 1 000 ľudí, očkovať budú v pavilóne č. 1 objednaných i neobjednaných záujemcov prvou, druhou i treťou dávkou.

„K dispozícii bude aj lekár pediater pre potreby očkovania detí od 12 rokov, ktoré sa môžu dať zaočkovať vakcínou v sprievode zákonného zástupcu. Odporúčame priniesť si so sebou vyplnené poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní, anamnestický dotazník, ale aj kartičku s prehľadom o užívaných liekoch,“ uviedla Jánošková.

V prípade druhej a tretej dávky je potrebný aj očkovací preukaz alebo iný doklad o zaočkovaní prvou alebo druhou dávkou vakcíny. Prestávka na dezinfekciu priestorov a obed očkujúceho personálu je v piatok a v sobotu naplánovaná od 12.00 h do 12.30 h. Záujemcovia o očkovanie môžu počas pracovného týždňa využiť i ďalšie očkovanie centrá v nemocniciach a poliklinikách v Trenčianskom kra­ji.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM