Filip Chudý Rôzne

Vieme, kde začali v Považskej upratovať po zime: Robí sa už aj na výtlkoch

S prvými teplými dňami prichádza aj čas čistenia, ktorých sa tiež dotkol považskobystrických komunikácií.Čítajte podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Vieme, kde začali v Považskej upratovať po zime: Robí sa už aj na výtlkoch
Zdroj: TASR

Zima sa pomaly končí, s čím je spojené aj upratovanie. Ako informovala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková, v Považskej Bystrici sa koncom februára začalo s postupným odstraňovaním materiálu po zimnej údržbe na peších spevnených plochách v centrálnej mestskej zóne, ako aj na miestnych komunikáciách. „Vzhľadom na to, že počasie ešte nie je stabilné a predpovede nie sú jednoznačné, zimná údržba zatiaľ kvôli mrazivým nociam pretrváva v pohotovostnom režime. Zároveň sa však pristúpilo k postupnému čisteniu mesta,“ ozrejmila. Zimná sezóna bola podľa jej slov náročná a na miestnych komunikáciách a spevnených plochách je množstvo posypového materiálu.

„S jeho postupným odstraňovaním sa začalo 27. februára, nakoľko sa počasie začalo vyvíjať priaznivo. S týmto tzv. čistením nahrubo, ktorým sa odstráni väčšia časť posypového materiálu, sa začalo v centrálnej mestskej zóne a na vonkajšom okruhu mesta – na Ul. Okružnej, Jánskej, Lánskej a Podhorskej, pokračovať sa bude na Ul. Kukučínovej, Športovcov, vnútri Kolónie a na ďalších uliciach podľa predbežného harmonogramu,“ doplnila.

Harmonogram je však podľa nej len orientačný a závislý na poveternostných podmienkach. „Už v minulosti sa totiž stalo, že toto čistenie mesta bolo prerušené vzhľadom na nečakané mrazy, kedy musela byť obnovená zimná údržba. Čistenie mestských komunikácií a spevnených plôch po zime zabezpečuje pre mesto spoločnosť Megawaste s.r.o. Radnica komunikovala aj so správcami ciest I., II. a III. triedy, ktorí prisľúbili, že s čistením začnú začiatkom marca,“ upresnila hovorkyňa.

Po ukončení zimnej údržby a prvotnom odstránení posypového materiálu sa pristúpi k hĺbkovému čisteniu, ktoré bude prebiehať ako každoročne po etapách po jednotlivých mestských častiach. „Predpokladá sa, že s hĺbkovým čistením sa začne koncom marca a bude hotové do začiatku veľkonočných sviatkov. O presnom harmonograme hĺbkového čistenia mesta budú občania v predstihu informovaní, nakoľko bude potrebná aj ich súčinnosť, aby v uvedených dňoch a časoch neparkovali na daných uliciach,“ povedala Pagáč Kováčiková.

Tá ďalej uviedla, že po náročnej zimnej sezóne je aj stav komunikácií horší ako po minulé roky, mesto preto pristúpilo k oprave najhorších a najväčších výtlkov. „Keďže poveternostné podmienky neumožňujú prácu s asfaltobetónom, akútne výtlky sa opravujú pomocou tzv. zimnej zmesi. Keď to počasie dovolí a teplota vozovky bude vhodná na asfaltovanie, začne sa s postupným vyspravovaním všetkých výtlkov v meste, ako aj v prímestských častiach,“ dodala považskobystrická hovorkyňa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Ak začnete s jarným upratovaním, nezabudnite, že zberný dvor je na novom mieste

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM