Zdroj: Dnes24.sk

Zámky odomknuté v závere: Považská už verí vo výhodnú pozíciu, VIDEO a FOTO

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvládli aj najvyrovnanejší domáci duel v sezóne. Kľúč však našli až na konci…

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Zámky odomknuté v závere: Považská už verí vo výhodnú pozíciu, VIDEO a FOTO

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvládli aj najvyrovnanejší domáci duel v sezóne. Kľúč však našli až na konci…

Zdroj: Dnes24.sk

V siedmom kole nadstavby Slovnaft handball extraligy bola považskobystrická športová hala dejiskom najvyrovnanejšieho domáceho zápasu hádzanárov MŠK v tejto sezóne. V ňom sme porazili Nové Zámky 33:28, ale konečný výsledok je trochu klamlivý. Viac ako 53 minút sa totiž obe mužstvá ťahali o každý gól. Následnú trojminútovku sme však vyhrali 6:1, čo rozhodlo. „Nové Zámky majú veľmi kvalitnú základnú zostavu. V minulých zápasoch dokázali nastrieľať cez 30 gólov. My sme museli hrať na maximum. Síce nám niektoré veci nevyšli, ale to sa stáva, preto je naše víťazstvo ešte cennejšie,“ povedal domáci tréner Václav Straka.

„Sme šťastní z výhry, pretože sa potvrdilo, že Nové Zámky sú ťažký súper, hlavne teraz, keď bojujú o play-off. Ich forma vzrástla, čo potvrdili aj u nás. Škoda, že sme nepremenili v úvode druhého polčasu viaceré šance, mohli sme to zlomiť v náš prospech skôr, ale nie vždy to ide ľahko,“ doplnil považskobystrický tréner.

V dôležitých momentoch Považskobystričanov opäť podržal viacerými zákrokmi Ladislav Kovačin, ktorý sa vytiahol hlavne pri dvojšanci Ernesta Masaryka. „To bolo aj o náhode. Proste som niečo skúsil a on mi to zjedol… Novozámčanom však ide o play-off, preto sme sa aj pripravovali na ich odpor. Začiatok nám trochu nevyšiel, potom sme to však dotiahli, ťahali sa s nimi a nakoniec sme to zlomili v náš prospech. Tempo zápasu bolo vysoké, len to trochu negovali nepresnosti. Ale na slovenskú ligu išlo o kvalitný zápas,“ uviedol brankár MŠK.

Hosťujúci tréner Marek Bozsóky svojich zverencov za výkon pochválil. „Bol to zaujímavý zápas pre diváka. Náš najlepší v Považskej Bystrici. Vládali sme 50 minút, ale potom nám domáci ušli. Chalani sa však presvedčili, že sa dá hrať vyrovnaná partia aj s takýmto silným súperom,“ vyjadril sa novozámocký lodivod, ktorému chýbal Filip Ficza. Bozsóky je v otázke postupu Štartu do play-off optimistom, treba však podľa neho vyhrať všetky tri zvyšné zápasy.

Považská Bystrica už má postup do play-off istý, pričom je blízko aj k výhodnej druhej pozícii. „Pred týmto zápasom sme nemali ešte isté miesto v tabuľke, teraz však už verím, že pozíciu istú máme. Aj preto bol tento duel taký ťažký,“ konštatoval Straka.

Ten však už teraz svoj tím pripravuje na víkendový záverečný turnaj Slovenského pohára Final 4 v Košiciach. V sobotu o 16:45 nás čakajú v semifinále Topoľčany a v nedeľu o 17:00 v prípadnom finále Prešov alebo Šaľa. „Našou ambíciou je zvládnuť semifinále a postúpiť do finále. A v ňom chceme podať maximálny výkon a pobiť sa zrejme s Prešovom o pohár,“ prezradil tréner MŠK, ktorý plánuje cez víkend rozložiť sily, všetko sa však bude odvíjať od zdravotného stavu v kádri, keďže niektorí hráči sú otázni. „Topoľčany treba poraziť, no a potom vo finále uvidíme, či motyka vystrelí,“ zavelil Kovačin.

MŠK Považská Bystrica – Štart Nové Zámky 33:28 (14:13)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Pupík 3, Macháč 8, Sloboda, Bystrický 1, Ivanicja 4, Jurák 1, Tumidalský, Briatka 7, Zábavčík, Vallo 5/2, Hároník, Gardian 1, Lovíšek, Kozák 3
Štart: Pavlovič, F. Kocák, Košč – M. Kocák 5, Tschur 6/2, Masaryk 3, Vadkerti 6, T. Stráňovský, Salgó 2, Juhás, Kováč, I. Veréb 2, Rakatynec 1, Tilandy 3
Rozhodovali: Brunovský – Čanda, vylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 4/3 – 2/2, 350 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považská Bystrica našla kľúč na Nové Zámky: Zábery z dramatického duelu
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM