Rôzne

Známy považskobystrický doktor Milan Kulkovský hovorí o očkovaní proti COVID-19

Pre ministerstvo zdravotníctva sa vyjaril o vakcinácii proti koronavírusu aj primár interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Známy považskobystrický doktor Milan Kulkovský hovorí o očkovaní proti COVID-19
Zdroj: Facebook.com/Milan Kulkovsky blog

Vakcína zvyšuje šancu spoločnosti na úspech v boji proti pandémii nového koronavírusu. Je to účinná a bezpečná zbraň, ktorú by bola škoda nevyužiť. Dôležitosť očkovania vyzdvihol na sociálnej sieti pre ministerstvo zdravotníctva Milan Kulkovský, primár interného oddelenia nemocnice v Považskej Bystrici.

Rekordne krátky čas

Zdôraznil, že vakcíny boli vyvinuté v rekordne krátkom čase. „Dajú nám šancu a nádej, že pandémiu dokážeme poraziť. Inej cesty niet, nepomôže nám krik ani nedodržiavanie opatrení, to situáciu len zhorší. Prečo sa nepoučíme z minulosti a úspechov, ktoré s očkovaním súvisia?“ uviedol Kulkovský.

Pripomenul, že nový koronavírus za rok usmrtil viac ako dva milióny ľudí vo svete a viac ako 91 miliónov ľudí bolo nakazených, a to aj napriek prijatým opatreniam.

Ochrana

Dodal, že vakcína zachraňuje a chráni životy aj tých, ktorí sa zaočkovať nemôžu ako deti či tehotné ženy. „Chráni nemocnice, znižuje nápor na personál a lôžka. Vďaka tomu by sa mohli lekári venovať aj pacientom bez ochorenia COVID-19, ktorí zo strachu zostávajú doma, a keď prichádzajú k lekárovi, prichádzajú neskoro,“ skonštatoval Kulkovský.

Očkovanie tiež môže viesť k naštartovaniu ekonomiky. Kolektívna imunita umožní zrušiť obmedzenia a otvoriť obchody, divadlá, športoviská. „Očkovanie nám môže vrátiť pôvodný život, otvorí hranice. Porazením pandémie otvoríme školy,“ vymenoval primár.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM