Krimi

Akcia Kľak: Nelegálny predaj cigariet v Prievidzi, obvinený muž je vo väzbe

Finančná správa zaistila v Prievidzi stovky tisíc nelegálnych kusov cigariet. Muž ich mal skrýva v byte.

Ilustračný obrázok k článku Akcia Kľak: Nelegálny predaj cigariet v Prievidzi, obvinený muž je vo väzbe
Zdroj: www.pixabay.com

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili stovky tisíc nelegálnych kusov cigariet a takmer 280 kilogramov tabaku. V Prievidzi ich zadržaný muž predával bez platných kontrolných známok a príslušného povolenia. Štátu tak spôsobil škodu na spotrebnej dani vo výške takmer 50 000 eur. Za toto konanie mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy (FS) Martina Rybanská.

Akcia Kľak

Muža, ktorý v Prievidzi obchodoval s nelegálnymi cigaretami a tabakom, kriminalisti FS zadržali počas akcie s krycím názvom Kľak.

„Počas domovej prehliadky a prehliadky iných pozemkov a priestorov zaistili príslušníci 197 000 kusov cigariet a viac 279 kilogramov tabaku rôznych značiek, a to bez platných kontrolných známok," priblížila Rybanská. Tým podľa nej došlo k škode na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške 48 370,89 eura, ktorá je príjmom štátneho rozpočtu.

Správy z hornej Nitry

Počká si vo väzbe

„Zadržaný mal vo svojej prevádzke na priamy predaj len malé množstvo nelegálnych cigariet a tabaku, ktoré priebežne dopĺňal zo skladu umiestneného v pivničných priestoroch patriacich k jeho bytu. Zásoby mal dopĺňať od rôznych dodávateľov, ktorých mená zadržaný nevedel uviesť," ozrejmila ďalej hovorkyňa FS.

Obvinený muž si na súd počká vo väzbe, na základe podnetu a podania návrhu vyšetrovateľa KÚFS o tom rozhodol Okresný súd v Prievidzi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM