Rôzne

Bojnická nemocnica spustila novú JIS pre pacientov s COVID-19: Zákaz dovoleniek!

Nad oddelením podľa neho prevzal odbornú záštitu jeden lekár, ktorý tam bude každý deň a ďalší lekári sa tam striedajú v službách.

Ilustračný obrázok k článku Bojnická nemocnica spustila novú JIS pre pacientov s COVID-19: Zákaz dovoleniek!
Zdroj: TASR/AP

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach tento týždeň spustila novú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) pre pacientov s COVID-19 s technológiou high flow. Vedenie pre tamojšiu zlú situáciu zakázalo čerpanie dovoleniek, s výzvou o pomoc sa obrátilo na ambulantných lekárov.

Nové prístroje

„Nová JIS je špeciálne oddelenie pre pacientov s COVID-19 na vysoko prietokovom kyslíku. Je tam desať lôžok s high flow. Máme tri nové prístroje, sedem sme už mali. Preto sme túto starostlivosť skoncentrovali na jedno miesto, aby bola starostlivosť kontinuálna," povedal riaditeľ bojnickej NsP Peter Glatz.

Nad oddelením podľa neho prevzal odbornú záštitu jeden lekár, ktorý tam bude každý deň a ďalší lekári sa tam striedajú v službách. „Oddelenie urgentnej medicíny zostalo nedotknuté, tam máme desať umelých pľúcnych ventilácií," doplnil.

Správy z hornej Nitry

Zákaz dovoleniek

Vedenie nemocnice podľa riaditeľa pristúpilo k zákazu čerpania dovoleniek do odvolania, a to pre naďalej vysoký počet pacientov s ochorením COVID-19 na reprofilizovaných lôžkach a tých, ktorí sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. „Veľmi nás to mrzí, táto situácia veľmi vyčerpáva náš personál," podotkol.

Nemocnica rovnako zverejnila výzvu pre ambulantný sektor. „Chceli by sme poprosiť celú ambulantnú sféru v okrese Prievidza, teda všeobecných lekárov i špecialistov, pokiaľ sa im dá, aby zabezpečili starostlivosť o svojich pacientov aj počas sviatkov. Aby naša nemocnica, ktorá naozaj ide na doraz a zakázala dovolenky, mohla túto situáciu zvládnuť," vyzval Glatz.

NsP podľa neho uvíta, ak sa kolegovia z primárnej sféry prihlásia v jej vakcinačnom centre na podávanie vakcín a tým uvoľní svojich lekárov, ktorí sa budú môcť starať o hospitalizovaných pacientov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM