Rôzne

Bojnická ZOO láka hneď po otvorení: Počas nútenej prestávky pripravili novinky

Majú čo ponúknuť. Národnú zoo v Bojniciach navštívili po opätovnom otvorení stovky ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Bojnická ZOO láka hneď po otvorení: Počas nútenej prestávky pripravili novinky
10
Galéria
Foto: Jaroslav Slašťan / Zdroj: ZOO Bojnice

Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach navštívili po jej opätovnom otvorení tento týždeň stovky ľudí. Informoval o tom jej hovorca Pavel Procner.

„Počas prvých dní po opätovnom otvorení 19. apríla prešlo naším zariadením 1 240 návštevníkov, a to aj napriek nie príliš ideálnemu počasiu. Prognózy počasia sú do ďalších dní priaznivejšie, a preto už cez víkend očakávame nárast návštevníkov," načrtol Procner.

Národná zoo zaznamenala počas viac ako dvojmesačného obdobia, keď boli jej priestory zatvorené, i niekoľko noviniek. „V období počas neželanej výluky sa v novom pavilóne slonov adaptovali Maja a Gula. Odvážnejšia Gula sa v novom prostredí cíti od prvého momentu výborne, opatrnejšia Maja si zvyká o niečo pomalšie,“ priblížil hovorca zoo.

Nová ubikácia africkej fauny podľa neho prístupná verejnosti ešte nie je. „Dúfame, že už čoskoro sa dočkáme a v novom pavilóne privítame prvých návštevníkov. O jeho otvorení budeme verejnosť včas informovať. Veríme, že nastávajúce obdobie prinesie lichotivejšiu situáciu a chod bojnickej zoo sa vráti do starých koľají," dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac správ zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM