Rôzne

Handlovská nemocnica reaguje na horšiu situáciu: Kde zakázala návštevy?

V handlovskej nemocnici zakázali návštevy na jednom z oddelení a tiež aj inde. Navyše platia opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Handlovská nemocnica reaguje na horšiu situáciu: Kde zakázala návštevy?
Zdroj: pixabay.com

Od stredy (22. 7.) bude v Nemocnici Agel v Handlovej platiť zákaz návštev pacientov hospitalizovaných na lôžkach oddelenia dlhodobo chorých, ako aj v Senior centre Svätej Kataríny. Aj naďalej platí povinnosť používať osobné ochranné pomôcky, zvýšená je dezinfekcia v priestoroch zdravotníckeho zariadenia a povinné je prekrytie horných dýchacích ciest.

Kvôli horšej situácii

Ako informovala hovorkyňa skupiny Agel Martina Pavliková, opatrenia prijala nemocnica v súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou súvisiacou s pandémiou ochorenia COVID-19.

Nemocnica opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia nového koronavírusu v záujme ochrany pacientov aj zamestnancov nemocnice.

O opatreniach

„Triáž je pri vstupe do nemocnice zrušená, avšak teplota a cestovateľská anamnéza je pacientom a sprevádzajúcim osobám zisťovaná priamo v ambulanciách nemocnice. Zároveň sa pri návšteve lekára vypisuje dotazník. Novým opatrením je aj to, že pacienti, ktorí idú na plánovaný alebo akútny operačný zákrok, musia podstúpiť testovanie na COVID-19. Vedenie nemocnice zakazuje tiež akýkoľvek voľný pohyb osôb vo vnútorných priestoroch nemocnice, ktorý nie je viazaný na poskytnutie zdravotnej starostlivosti,“ zdôraznila Pavliková.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM