Rôzne

Nákup potravín pre pozitívne testovaných: Spôsob, ako funguje služba v Prievidzi

Potrebujete nakúpiť, ale nemôžete ísť do obchodu? Mesto Prievidza rozšírilo službu nákupov potravín aj pre pozitívne testovaných.

Ilustračný obrázok k článku Nákup potravín pre pozitívne testovaných: Spôsob, ako funguje služba v Prievidzi
Zdroj: TASR/AP

Mesto Prievidza rozšírilo službu v podobe nákupov základných životných potrieb aj pre obyvateľov, ktorí sú pozitívne testovaní na nový koronavírus. Zamestnanci mestského úradu zabezpečia nákupy za prísnych hygienických opatrení, informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Samospráva už dlhšie poskytuje túto sociálnu službu pre osamelých zdravotne ťažko postihnutých obyvateľov, ako i seniorov nad 65 rokov s trvalým pobytom na území mesta.

„Potrebu zabezpečenia drobného nákupu môže obyvateľ nahlásiť v pracovné dni v čase od 8.00 do 12.00 hod. na telefónnom čísle 0904 752 665 alebo emailom na adrese potraviny@prievidza.sk," pripomenul Ďureje.

Jeden nákup nesmie presiahnuť váhu piatich kilogramov. V rámci tejto sociálnej pomoci mesto výlučne zabezpečuje základné potraviny, hygienické potreby a voľnopredajné lieky. Objednávku a nákup do jednej domácnosti vykonajú zamestnanci maximálne dva razy do týždňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM