Rôzne

Partizánske uzatvorí ďalšiu bytovku na Nábrežnej ulici: Náhradu neposkytnú

Nevyhovujúci technický stav je dôvod, prečo mesto Partizánske uzatvorí ďalší bytový dom na Nábrežnej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Partizánske uzatvorí ďalšiu bytovku na Nábrežnej ulici: Náhradu neposkytnú
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Mesto Partizánske o rok uzatvorí dom číslo 205 s nájomnými bytmi na Nábrežnej ulici. Dôvodom je jeho nevyhovujúci stav. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

Nevyhovujúci stav

Dom s 18 bytovými jednotkami je obývaný od roku 1961, v správe ich má Správa majetku mesta (SMM). Niektoré z bytov už uzatvorila a ďalej ich neprenajíma, uviedla samospráva v dôvodovej správe.

K uzatvoreniu bytového domu pristúpi samospráva pre jeho nevyhovujúci technický stav. Ako vyplynulo z posúdenia objektu, ktoré zabezpečila súkromná firma, dom je mimoriadne energeticky náročný, v nevyhovujúcom stave je i strešná konštrukcia, okná, dvere, ako i pivničné priestory. Pre bývanie sú nevhodné i sociálno-hygienické priestory. Komplexná rekonštrukcia domu by bola finančne náročnejšia, ako demontáž a postavenie nového domu, zdôvodnila SMM.

Viac správ zo Slovenska

Náhradu neposkytnú

Bytový dom mesto definitívne uzatvorí k 30. júnu 2022. Obdobne postupovalo i pri ďalších objektoch na Nábrežnej ulici. Už v minulosti uzatvorilo a následne zbúralo i bytové domy číslo 206 a 207, pripomenul primátor Jozef Božik s tým, že dom číslo 205 tiež pravdepodobne čaká asanácia.

Samospráva v najbližšom období doručí nájomcom informáciu o uzatvorení domu, koncom augusta tiež plánuje deložovať niektoré domácnosti, ktorým končí nájomná zmluva. „Obyvateľom dávame informáciu o uzatvorení objektu vedieť rok dopredu, majú preto dostatok času na to, aby sa zariadili a našli si nové bývanie. Nájomcom, ktorí ,vybývaliʻ mestské byty, žiadne náhradné bývanie poskytovať nebudeme," dodal Božik.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM