Krimi

Strach v dome: Handlovčan mal fyzicky napadnúť ženu

Polícia obvinila Handlovčana, ktorý sa mal vyhrážať bývalej družke zabitím. Hrozí mu dlhší pobyt za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Strach v dome: Handlovčan mal fyzicky napadnúť ženu
Zdroj: pixabay.com

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 52-ročnému Handlovčanovi, ktorý sa mal vyhrážať zabitím svojej bývalej družke a mal ju i fyzicky napadnúť. Muža policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania, informovala v utorok trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

„Obvinený muž mal po predchádzajúcich vulgárnych a výhražných SMS správach svojej bývalej družke túto ženu aj navštíviť. Vo večerných hodinách mal prísť na adresu jej pobytu, kde ju mal bez predchádzajúcej slovnej hádky fyzicky napadnúť a vyhrážať sa jej smrťou," opísala Adámiková.

Muž mal svojím konaním u ženy vzbudiť dôvodnú obavu o svoje zdravie a život. „Poškodenej žene sa podarilo ujsť z domu von. Pri útoku neutrpela zranenia, ktoré by si vyžadovali lekárske ošetrenie," ozrejmila policajná hovorkyňa.

Poverený príslušník Policajného zboru podal podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. „V prípade preukázania viny hrozí obvinenému v zmysle zákona trest odňatia slobody až na tri roky," dodala Adámiková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM