Rôzne

V Handlovej chystajú mobilné očkovanie: Rozhodujúci bude záujem obyvateľov

Handlovská samospráva zisťuje záujem obyvateľov o očkovanie v meste. Služba je určená pre všetkých obyvateľov, ktorí nemôžu vycestovať na očkovanie.

Ilustračný obrázok k článku V Handlovej chystajú mobilné očkovanie: Rozhodujúci bude záujem obyvateľov
Zdroj: TASR/AP

Samospráva Handlovej pripravuje na základe výzvy s Ministerstvom zdravotníctva SR podmienky zriadenia mobilného očkovacieho miesta v meste. Medzi obyvateľmi zisťuje, aký bude o vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 v Handlovej záujem. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Záväzný záujem o očkovanie by mali obyvatelia nahlásiť do 28. mája na adresu ockovanie@handlova.sk alebo telefonicky na číslo 0915 874 998. V prih­láške musia uviesť svoje meno, priezvisko, vek, adresu, zdravotnú poisťovňu, telefonický kontakt a či sú už nahlásení v čakárni na očkovanie.

„Služba je určená pre všetkých obyvateľov, ktorí nemôžu vycestovať na očkovanie mimo mesta. Podľa záujmu bude mesto informovať o zriadení mobilného očkovacieho miesta," uviedla Paulínyová.

Presný termín a miesto očkovania v Handlovej bude samospráva podľa nej poznať po uzatvorení nahlasovania. „Očkovanie sa bude konať podľa podmienok určených Ministerstvom zdravotníctva SR, ktoré aktuálne nastavuje systém zriadenia takýchto mobilných očkovacích miest," dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM