Rôzne

V okrese Prievidza chcú vybudovať nové zdravotné stredisko: Akí lekári tam budú?

Obec Chrenovec-Brusno plánuje vybudovať zdravotné stredisko. Súťaž na dodávateľa prác sa už rozbehla.

Ilustračný obrázok k článku V okrese Prievidza chcú vybudovať nové zdravotné stredisko: Akí lekári tam budú?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Samospráva obce Chrenovec-Brusno (okres Prievidza) plánuje vybudovať Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Náklady na výstavbu budovy, ktorá bude na mieste pôvodného zdravotného strediska, odhadla na viac ako 840 000 eur. Dodávateľa prác hľadá cez verejnú súťaž.

Žiadosť o eurofondy

„Na pozemku sa v súčasnosti nachádza objekt, ktorý nemá normou stanovené vlastnosti a parametre, preto je nutné, aby daný objekt prešiel rozsiahlou zmenou, a preto sa na mieste pôvodného vybuduje CIZS s parkovacími plochami a príslušenstvom," priblížila samospráva obce vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Centrum na účely zdravotnej starostlivosti o pacientov obec navrhla ako trojpodlažný a nepodpivničený objekt. Náklady na výstavbu CIZS odhadla na 840 982,84 eura bez dane z pridanej hodnoty. Na tento účel žiada zdroje z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Správy z hornej Nitry

Kritériom cena

Lehotu na predkladanie ponúk určila samospráva do 22. septembra, kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena.

V rámci strediska obec počíta i s vybudovaním gynekologickej ambulancie, ktorá tam doteraz nebola. Nanovo tam chcú vybudovať i ordináciu pre dospelých, deti, zubára aj s panoramatickým röntgenom ako i lekárňou, ozrejmil pred časom starosta Tibor Čičmanec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM