Rôzne

V okrese Prievidza už otestovali desaťtisíce ľudí: Koľko bolo pozitívnych?

Z celoplošného testovania už dorazili prvé čísla. V okrese Prievidza spravili dopoludnia viac ako veľké množstvo testov.

Ilustračný obrázok k článku V okrese Prievidza už otestovali desaťtisíce ľudí: Koľko bolo pozitívnych?
15
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Odberné tímy v okrese Prievidza zrealizovali v sobotu do 12.00 hod. dovedna 21 312 testov, z toho 447 bolo pozitívnych. V meste Prievidza vykonali k poludniu 5 782 testov a zistili tam 21 pozitívnych ľudí. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

V Prievidzskom okrese je celkovo 117 odberných miest, problémy s personálom, najmä zdravotníckym, zaznamenali na 11 z nich, povedal prednosta Okresného úradu v Prievidzi Pavol Jusko.

Potvrdil, že pred jednotlivými odbernými miestami evidovali ráno a dopoludnia v okrese dlhé rady ľudí, problémy spôsobovali i kolóny áut v Prievidzi. Dopravu tam riadila polícia.

„V Bojniciach otvoríme v nedeľu (1. 11.) ešte jedno odberné miesto, na ktorom budú prednostne vybavovaní pacienti s ťažkým stavom z Kúpeľov Bojnice. Malo by ísť o približne 480 až 490 ľudí, z toho už niektorí testy podstúpili, za ten deň by sme to preto mali zvládnuť,“ dodal Jusko.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM