Valaská Belá dostane dotáciu: Premiér Eduard Heger uvoľnil takúto sumu
Z rezervy premiéra dostane Valaská Belá na odstránenie následkov povodní státisíce eur.

Na odstránenie škôd po prívalovej povodni dostane obec Valaská Belá v okrese Prievidza dotáciu 400 000 eur z rozpočtovej rezervy predsedu vlády. Zmluvu o poskytnutí dotácie zverejnili v centrálnom registri zmlúv. Obec môže dotáciu použiť do konca budúceho roka.
Ako vyplýva zo zmluvy, dotácia je určená na kapitálové výdavky, obec ju môže použiť na odstránenie následkov povodne a práce súvisiace s obnovou asfaltového povrchu na miestnych komunikáciách (odstránenie starého asfaltu, dodávka, rozprestrenie a zhutnenie štrkového podkladu, realizácia odvodňovacích rigolov, dodávka a osadenie odvodňovacích rúr, realizácia asfaltového povrchu), rekonštrukciou zábradlia a rekonštrukciu lávok pri miestnych komunikáciách.
Počas posledného júlového a prvého augustového týždňa zasiahli obec Valaská Belá dve bleskové povodne, keď sa vybrežila rieka Nitrica a jej prítoky. V obci prívalová voda spôsobila státisícové škody.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné