ELA Rôzne Správy

Pohodu 2022 otvorí ukrajinská kapela DakhaBrakha: Aký bude PROGRAM najznámejšieho festivalu?

Pohoda 2022 otvorí svoje brány už o pár dní, vo štvrtok 7. júla. Legendárny festival je tu po dvoch rokoch v plnej sile bez pandemických obmedzení!

Ilustračný obrázok k článku Pohodu 2022 otvorí ukrajinská kapela DakhaBrakha: Aký bude PROGRAM najznámejšieho festivalu?
44
Galéria
Zdroj: TASR

Skvelá hudba

Pohodu 2022 otvorí koncert ukrajinskej kapely DakhaBrakha a z ukrajinskej scény toho bude podstatne viac. Festival aj ukončia koncerty ukrajinskej hudby, stretnú sa rôzne žánre od hip-hopu, techna, punku, gitaroviek, elektroniky až po klasiku, predstavia sa začínajúci umelci i legendy.

Pohoda má program na 22 pódiách od klasickej malej betónovej Garáže ako symbolu, kde vzniká nová hudba až po veľký stage hlavného pódia, k tomu desiatky sprievodných aktivít.

„Hlavnými hviezdami sú pre nás naši návštevníci – vďaka nim sme prežili uplynulé ťažké roky, nevieme sa dočkať, keď zaplnia trenčianske letisko a dajú našej robote zmysel,“ povedal v tejto súvislosti Michal Kaščák.

V sobotu napoludnie otvorí hlavné pódium Luhanská filharmónia (Academic Symphony Orchestra of the Lugansk Regional Philharmonic), ktorej členovia ušli z Luhanska pred ruskou vojenskou agresiou a momentálne pôsobia v Ľvove.

Okrem hviezd ako Nick Cave and The Bad Seeds, Flume, Wolf Alice, Sigrid, Black Pumas, Metronomy, Richie Hawtin, Lianne La Havas, slowthai či The Libertines ponúkne aj ďalšie unikátne spojenia a výnimočné koncerty.

Oslavou tvorby Mira Žbirku je projekt Nemoderný chalan, v ktorom výber z jeho troch elektronických albumov odohrá Mekyho dlhoročný spoluhráč a producent Laco Lučenič s kapelou Midi Lidi.

Kompletný program festivalu nájdete TU. Aj tento rok ide festival v celodennom systéme rozdelenia slotov koncertov hodina – hodina. Detaily nájdete TU.

Bezdymová zóna

K obľúbenému festivalu neodmysliteľne patrí aj bezdymová zóna, ktorú prináša iniciatíva spoločnosti Philip Morris „Svet bez dymu“.

Bezdymová zóna festivalu Pohoda ponúkne počas dvoch dní 8.7.2022 (piatok) a 9.7.2022 (sobota) svojim návštevníkom skvelý program.

Organizátori festivalu a spoločnosť Philip Morris sa aj tento rok v rámci osvety o škodlivosti cigaretového dymu dohodli, že priamo v areáli nebude možné zakúpiť žiadne klasické cigarety, čiže Pohoda bude už po druhý krát bezdymová.

Blízko bezdymovej zóny budú môcť návštevníci festivalu navštíviť laboratórium „Svet bez dymu“, ktoré je prístupné len osobám starším ako 18 rokov.

Laboratórium bude umiestnené v blízkosti Sporka stage a bezdymovej zóny a dospelí ľudia sa v ňom dozvedia, aké sú hlavné riziká spojené s fajčením cigariet a množstvo faktov o nikotíne či bezdymových alternatívach.

Navyše pred laboratóriom návštevníkov čaká vizuálne aj myšlienkovo zaujímavé dizajnové prekvapenie.

Program BEZDYMOVÁ ZÓNA

Moderátorom dvojdňového programu bude Kamil Konkoľ. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na súťaže o Art Stickers od maliarky Márii „Hula“ Valenčíkovej a rovnako na jej tvorivý proces priamo v bezdymovej zóne.

O zábavu sa postarajú známi a obľúbení stand-up komici Jakub Lužina a Michael Szatmary, ktorí sa na Pohodu veľmi tešia.

„Konečne! Po dvoch pandemických rokoch sa neviem dočkať. Akonáhle som sa dozvedel, že Pohoda bude, okamžite ma prestali bolieť kĺby!,“ vtipne vyjadril radosť Jakub Lužina.

V bezdymovej zóne nebude návštevníkom chýbať ani hudobný zážitok, o ktorý sa postará známy český DJ a producent NobodyListen, vlastným menom Jakub Strach.

Jeho koncept party Addict sa stal fenoménom. Tešiť sa môžu návštevníci bezdymovej zóny taktiež na koncert Tamary Kramar, kapelu The Youniverse, či skvelé hudobné DJ sety Bulp či Fallgrapp. Vstup do bezdymovej zóny je povolený iba osobám starším ako 18 rokov.

Piatok 8.7.2022

 • 14:00 – 16:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
 • 14:40 – 15:40 Talkshow
 • Hostia: Mária Hula Valenčíková, Jakub Strach alias NobodyListen
 • 17:00 – 18:00 STAND UP Michael Szatmary, Jakub Lužina
 • 19:20 – 20:20 The Youniverse
 • 21:40 – 22:40 Fallgrapp DJ Set
 • 24:00 – 01:15 DJ NobodyListen
 • 01:15 – 01:30 Drone Show powered by BEZDYMOVÁ ZÓNA
 • 01:30 – 02:00 DJ NobodyListen

Sobota 9.7.2022

 • 13:30 – 15:40 Sobotný piknik
 • 14:40 – 15:40 Tamara Kramar
 • 15:30 – 17:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
 • 17:30 – 18:00 Talkshow
 • Hosť: Mária Hula Valenčíková
 • 19:20 – 20:20 BULP DJ SET
 • 21:40 – 22:40 DJ Jimmy Pé
 • 00:00 – 02:00 DJ NobodyListen

Neprehliadnite aj:

Festival Pohoda 2019 na FOTO: Takto to vyzeralo na letisku v Trenčíne
44
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM