Filip Chudý Krimi

Poškodená Trenčianka Dagmar: Obvineným je Peter (52)

Polícia v Trenčíne riešila prípad, po ktorom obvinila 52-ročného Petra. Čo všetko mal podľa nej vykonať?

Ilustračný obrázok k článku Poškodená Trenčianka Dagmar: Obvineným je Peter (52)
Zdroj: TASR

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčíne obvinil 52-ročného Petra z Trnavy. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Obvinený podľa jej slov vylákal od Dagmar z Trenčína 390 € na nákup mobilného telefónu a elektronickej cigarety. „Mal jej uviesť, že tieto veci vie zohnať o dosť lacnejšie. Žena mu uverila a dala mu 390 € na zabezpečenie telefónu a cigarety,“ konštatovala krajská policajná hovorkyňa.

„Potom ešte od poškodenej vylákal ďalších 500 € . Tentokrát to mala byť pôžička na nákup notebookov. Ďalších  30 € od ženy mal pýtať s tým, že peniaze potrebuje na PHM, keď pôjde prevziať požadovanú elektroniku. Peniaze jej mal vrátiť v krátkom čase, keď bude odovzdávať tovar, ktorý poškodená Trenčianka žiadala,“ opísala Antalová.

Podľa jej slov však do dnešného dňa poškodená nevidela ani mobil, ani elektronickú cigaretu a ani požičaných 500 €. „Obvinený jej spôsobil celkovú škodu 920 €. Obvinený na škodu cudzieho majetku sa obohatil tým, že poškodenú uviedol do omylu. Za uvedený skutok obvinenému v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ doplnila.

Polícia upozorňujeme občanov, aby boli veľmi opatrní a nedávali svoje peniaze z ruky na podozrivo lacný tovar (ako napr. rôzna elektronika, telefóny..). „Telefón, ktorý má približnú hodnotu 800 € o niekoľko stovák lacnejšie nekúpite,“ uviedla Antalová.

Tá dodala, že môže sa stať, ako v tomto prípade, že nemáte ani žiadaný tovar a ani svoje peniaze. Preto buďte obozretní a nenaleťte podvodníkom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie