Rôzne Video

Reakcia ministerstva na zhoršenú situáciu: V Trenčíne budú testovať vo veľkom

Ministerstvo zdravotníctva SR rozhodlo o tom, že pri krytej plavárni v Trenčíne začne fungovať veľkokapacitné odberové miesto. Ako tam budú testovať?

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

Veľkokapacitné odberové miesto na odber vzoriek na COVID-19 začne fungovať v piatok (4. 9.) pri krytej plavárni v Trenčíne. O jeho zriadení rozhodlo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Okrem nedele

Ako informovalo mesto Trenčín, fungovať bude každý deň okrem nedele od 8.00 do 16.00 h. Na jeho zriadení sa podieľajú armádne zložky, trenčianska nemocnica zabezpečuje personál, mesto Trenčín poskytuje priestor, napojenie na elektrickú energiu a vodu z budovy plavárne.

„Veľkokapacitné mobilné odberové miesto sa nachádza pri mestskej krytej plavárni na Mládežníckej ulici. Pozostáva z dvoch odberových kontajnerov a jedného sociálneho kontajnera, ktorý bude slúžiť pre pracovníkov,“ informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

Narastajúci počet

Dôvodom zriadenia veľkokapacitného odberového miesta v Trenčíne je narastajúci počet ľudí s podozrením na ochorenie COVID-19 v Trenčianskom kraji a rastúca potreba testovania pacientov na toto ochorenie. Denná kapacita veľkokapacitného odberového miesta je 300 odberov. Naďalej bude fungovať aj odberové miesto pri Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Trenčíne s dennou kapacitou 100 odberov.

Národné centrum zdravotníckych informácií upozorňuje, že odbery budú vykonané iba ľuďom s platným Covid-passom, o vyšetrenie je preto potrebné požiadať prostredníctvom elektronického formuláru na webe korona.gov.sk.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Titulné foto: ilustračné

OBRAZOM: Veľkokapacitné mobilné odberové miesto v Trenčíne
5
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie