Marek Vatraľ Správy Samospráva

Rekonštrukcia ciest v Trenčíne a okolí: Pozrite, čo všetko je už hotové, FOTO

Podľa informácií TSK by mali byť všetky cestné úseky dokončené do konca augusta tohto roku. Čo všetko sa už stihlo vynoviť?

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia ciest v Trenčíne a okolí: Pozrite, čo všetko je už hotové, FOTO
8
Galéria

Len nedávno sme vás informovali, že Trenčianska župa tento rok opraví viac ako 58 kilometrov ciest vrátane 3 mostných objektov v celkovej hodnote 6 miliónov eur. Rekonštrukcia 48 úsekov cestných komunikácií II. a III. triedy by mala byť podľa župy hotová do konca augusta. Oprava mostov by mala byť dokončená v polovici novembra. Najvyššiu sumu investuje župa do komplexných súvislých opráv v oboch jazdných pruhoch vozovky.

Na väčšine zo 48 úsekov opravovaných ciest II. a III. triedy v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja je už položený nový asfaltový koberec. Na týchto cestách sa v najbližšej dobe očakáva aj nanesenie vodorovného dopravného značenia. Informuje o tom Matej Planek z TSK.

V okrese Trenčín sa medzi spomínanými úsekmi jedná aj o opravu cesty III. triedy č. 1878 v Trenči­anskych Stankovciach, ktorá už má vynovený asfaltový povrch.

Čo sa Trenčína týka, intenzívny pracovný ruch podľa Planeka stále prebieha „na úseku cesty III. triedy č.1873 na ulici Jána Derku v trenčianskej mestskej časti Kubrá. Potom, čo bola cesta vyfrézovaná bude nasledovať jej vyrovnanie a položenie nového asfaltu.“

Všetky rekonštrukčné práce ciest sa podľa TSK zaobišli bez úplných uzávierok daných úsekov, takže cestná premávka bola obmedzená iba čiastočne.

Opravy všetkých úsekov župných ciest by mali byť podľa informácií TSK dokončené do konca augusta tohto roku.

Pozrite si aj fotogalériu rekonštrukcie ciest v Trenčíne a okolí

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

V obrazoch: Rekonštrukcia ciest v Trenčíne a okolí
8
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie