Rôzne

Trenčianska nemocnica začína mať problém: COVID pacientov pomaly niet kam dať

Fakultná nemocnica Trenčín sa blíži k hranici naplnenosti reprofilizovaných lôžok. Problém je aj s personálom.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianska nemocnica začína mať problém: COVID pacientov pomaly niet kam dať
Zdroj: TASR/AP

V dôsledku rastúceho počtu hospitalizovaných sa Fakultná nemocnica (FN) Trenčín približuje k hranici naplnenosti lôžok reprofilizovaných na COVID-19 po kapacitnej i personálnej stránke. Informovala o tom hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová.

Nemocničné kapacity

„Je možné predpokladať, že na základe rastúceho počtu klientov v našich odberných miestach na PCR testy, ako aj antigénových testov sa nemocničné kapacity zaplnia. V tejto fáze bude nutné reprofilizovať ďalšie súčasti nemocnice,“ skonštatovala Holecová.

Vo FN Trenčín je momentálne hospitalizovaných 93 pacientov s ochorením COVID-19, ďalších 40 pacientov čaká na výsledky testov. Vo vyčlenenom COVID pavilóne je hospitalizovaných 62 pacientov (48 pozitívnych, 14 čaká na výsledky testov), čo predstavuje 83-percentnú naplnenosť kapacity. Šiesti pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Chýbajúci zamestnanci

V domácej izolácii z dôvodu ochorenia COVID-19 je momentálne 68 zamestnancov FN Trenčín (12 lekárov, 39 sestier, 17 ostatných zdravotníckych pracovníkov), ďalších 27 zamestnancov je v karanténe z dôvodu kontaktu s pozitívnou osobou (šesť lekárov, desať sestier, 11 ostatných zdravotníckych pracovníkov).

„Máme tak 95 zdravotníckych pracovníkov, ktorí sa nepodieľajú na procese poskytovania zdravotnej starostlivosti, čo predstavuje približne osem percent z celkového počtu zdravotníckych pracovníkov našej nemocnice,“ doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, zdravotnú starostlivosť o pacientov napriek počtu zamestnancov v karanténe ešte dokážu zabezpečiť personálom z iných oddelení nemocnice, pri momentálne narastajúcom počte pacientov s ochorením COVID-19 však môže nastať situácia, že starostlivosť aj o pacientov s inými diagnózami ako COVID-19 bude značne obmedzená.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM