Rôzne

Trenčianski hygienici zrušili zákaz: Myjava stanovila DNI, kedy OTVORÍ školy

Situácia sa pomaly zlepšuje a dostáva do normálu. Mesto Myjava po Veľkej noci otvorí školy a škôlky.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski hygienici zrušili zákaz: Myjava stanovila DNI, kedy OTVORÍ školy
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Mesto Myjava po dohode s riaditeľmi škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta na základe vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne pristúpilo k otvoreniu prvého stupňa základných škôl, základnej umeleckej školy a materských škôl. Informoval o tom hovorca mesta Marek Hrin.

Okrem jednej

„Od utorka 6. apríla bude obnovený výchovno-vzdelávací proces vo všetkých materských školách (MŠ) na území mesta a od stredy 7. apríla pre žiakov prvého stupňa základných škôl (ZŠ) a základnej umeleckej školy. Všetky zariadenia budú prevádzkované v súlade s rozhodnutím ministra školstva," informoval Hrin.

Ako doplnil, výnimku tvorí ZŠ na Štúrovej ulici, ktorá obnoví výučbu až od štvrtka 8. apríla. „V stredu bude škola bez elektrickej energie a nebude možné zabezpečiť stravovanie žiakov a vykurovanie priestorov školy," uviedol hovorca.

Podmienky

Materské školy budú otvorené pre deti rodičov, ktorí nemôžu svoju prácu vykonávať z domu. Prvý stupeň základných škôl bude otvorený aj pre žiakov zákonných zástupcov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

Základná umelecká škola bude otvorená pre žiakov vo veku prvého stupňa individuálnej výučby okrem spevu a dychových nástrojov. Pri ostatných vekových kategóriách bude výchovno-vzdelávací proces zabezpečený dištančne.

Pre zákonných zástupcov zostáva podmienkou nástupu detí a žiakov do škôl a školských zariadení preukázanie sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako sedem dní, dokladom o prekonaní ochorenia nie starším ako 90 dní alebo potvrdením, že osoba bola zaočkovaná aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo už viac ako 14 dní.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM