Filip Chudý Rôzne

V Trenčíne zavládne radosť: Poznáme DÁTUM, kedy sa otvoria školy aj škôlky

Čakanie trenčianskych rodičov na to, aby mohli poslať svoje malé deti do školy sa čoskoro skončí.

Ilustračný obrázok k článku V Trenčíne zavládne radosť: Poznáme DÁTUM, kedy sa otvoria školy aj škôlky
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Vo štvrtok 25. marca 2021 zasadal krízový štáb mesta Trenčín. Hlavnou témou boli možnosti návratu detí do materských škôl a žiakov prvého stupňa do základných škôl. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Po Veľkej noci

„Po zvážení všetkých informácií sa deti budú môcť vrátiť do vzdelávacieho procesu vo svojich triedach v stredu 7. apríla 2021, po veľkonočných prázdninách,“ oznámila.

Ako ďalej uviedla trenčianska hovorkyňa, žiaci prvého stupňa sa vrátia aj do ZUŠ Karola Pádivého v individuálnej forme vyučovania, okrem spevu a hry na dychové nástroje. „Je však nutné, aby rodičia boli zodpovední,“ pripojila.

Okres Trenčín bude podľa COVID automatu aj v budúcom týždni v čiernej farbe. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne preto ponechá v platnosti vyhlášku, ktorou zakazuje v celom okrese prezenčnú výučbu na školách.

Potrebné dokumenty

Obaja rodičia musia mať platné potvrdenie o negatívnom antigénovom alebo RT-PCR teste. Ak niektorý zo zákonných zástupcov dieťaťa prekonal ochorenie COVID-19, musí mať o tom potvrdenie od všeobecného lekára pre dospelých. „Tieto informácie postačia aj formou mailu, príp. sms. To je nevyhnutná podmienka, aby dieťa mohlo absolvovať pobyt v škôlke alebo vyučovanie v škole,“ povedala Ságová.

V stredu 7. apríla 2021 je potrebné, aby dieťa alebo rodič odovzdalo triednej učiteľke čestné vyhlásenie zákonného zástupcu, že dieťa neprejavuje príznaky akútneho ochorenia, že regionálny úrad verejného zdravotníctva ani lekár všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast dieťaťu nenariadil karanténne opatrenie a že dieťa neprišlo v ostatných 10 dňoch do úzkeho kontaktu s osobami, ktoré boli pozitívne testované na COVID-19. „Tlačivo čestného vyhlásenia a ďalšie usmernenia nájdu zákonní zástupcovia detí na webstránkach materských a základných škôl,“ doplnila.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM