Filip Chudý Rôzne

Trenčiansky kraj si polepšil: Dva okresy sa zbavili ČIERNEJ farby

Pandemická situácia sa na Slovensku mierne zlepšuje. Prejavilo sa aj v Trenčianskom kraji, kde bude menej čiernych okresov.

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky kraj si polepšil: Dva okresy sa zbavili ČIERNEJ farby
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Na Slovensku bude od pondelka 22. marca už len 20 čiernych okresov, čiže o 15 menej, ako je tomu aktuálne. V bordovej zóne ich bude 55, v červenej budú štyri. Celkovo je Slovensko v čiernej fáze.

Epidemiologická situácia sa za posledný týždeň na Slovensku stabilizovala, dokonca mierne zlepšila. Krajina tak nemusí pristupovať k zatváraniu ekonomiky. Ešte však nie je čas na uvoľňovanie opatrení. Pandemická komisia považuje za nevyhnutné predĺžiť núdzový stav. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Trenčiansky kraj

Polepšil si aj Trenčiansky kraj, keďže budeme mať už „len“ päť okresov v čiernej fáze – Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov a Trenčín.

Z čiernej do bordovej sa presunú okresy a Bánovce nad Bebravou a Ilava, ktoré v treťom stupni varovania doplnia okresy Partizánske a Prievidza.

Ďalšie rozdelenie

Vo štvrtom stupni varovania sa budú nachádzať po novom okresy Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Rožňava, Ružomberok, Senica, Skalica, Trebišov, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Žilina.

treťom stupni, medzi bordovými okresmi sa budú nachádzať Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – V, Brezno, Bytča, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nitra, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prešov, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Zlaté Moravce a Zvolen.

druhom stupni varovania sa budú nachádzať okresy Kežmarok, Námestovo, Nové Zámky a Tvrdošín.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Heger ako nástupca Krajčího
6
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM