Hokej Šport

Trenčín opäť bodoval: Kríza Liptákov pokračuje

Zatiaľ čo hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili už štvrtýkrát po sebe, mužstvo MHk 32 Liptovský Mikuláš si pripísalo na konto už ôsmu prehru v sezóne v rade.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín opäť bodoval: Kríza Liptákov pokračuje

Proti Trenčínu nezachytili Liptáci úvod stretnutia, keď Mikulovu prihrávku pod seba zužitkoval Ölvecký. Onedlho mohol vyrovnať Uram, ale na Valenta nevyzrel a trenčiansky brankár vyšiel víťazne aj z ďalšieho mikrosúboja s veteránom Liptákov v úvode prostrednej časti. V 35. minúte však pri presilovke domácich kapituloval, autorom vyrovnávajúceho gólu bol Uram.

Trenčín v záverečnej tretine zvýšil obrátky a v 44. minúte Heclovu strelu tečoval do bránky Ölvecký. Domáci skúsili v závere hru bez brankára, ale 26 sekúnd pred koncom Bližňák gólom do prázdnej bránky rozhodol o výhre Dukly 3:1. Liptovský Mikuláš natiahol sériu prehier na osem.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

• Góly: 35. Uram (Heikkilä) – 9. Ölvecký (Mikula, Radivojevič), 44. Ölvecký (Hecl, Bartovič), 60. Bližňák (Sojčík, Radivojevič). Rozhodovali: T. Orolin, Haszonits (Maď.) – R. Gajan st., Muszik (Maď.), vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 365 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, P. Horváth, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, J. Nemec, M. Bača – Rób. Huna, Rich. Huna, Lištiak – J. Sukeľ, Oško, Uram – Vybiral, Piatka, Heikkilä – Žiak, Uhrík, Nechaj
  • Trenčín: Valent – Luža, Kovář, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, J. Pardavý, D. Hudec – Špankovič