Futbal

Už to vyzeralo na ďalšiu prehru: AS Trenčín však výborne finišoval

V predposlednom zápase jesennej časti sa trenčianski futbalisti zahrávali s ohňom. Problém však hasili v závere.

Ilustračný obrázok k článku Už to vyzeralo na ďalšiu prehru: AS Trenčín však výborne finišoval
7

Futbalisti AS Trenčín remizovali v stretnutí 17. kola Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 2:2. Trenčania prehrávali v Žiline po dvoch góloch Abdulrahmana Taiwa ešte v 82. minúte 0:2, ale v samom závere vystupňovali svoj tlak a podarilo sa im vyrovnať.

Prvý polčas

Michalovčania boli v prvom polčase aktívnejší, už v 6. minúte mal možnosť otvoriť skóre Tandir po centri Vojtka, ale z tesnej blízkosti nenamieril medzi žrde. O šesť minút neskôr to už hosťom vyšlo, po ďalšom centri z pravej strany sa tečovaná lopta dostala až na zadnú žrď, kde ju Taiwo nekompromisne poslal do siete – 1:0.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Trenčín odpovedal strelou Čatakoviča, ktorou prekonal Markoviča, no keďže tá sa obtrela o Kadáka, ktorý stál v ofsajde, rozhodcovia gól neuznali. Zemplín hrozil najmä z ľavej strany, odkiaľ Vojtko v 22. min poslal ďalší presný center a Taiwo hlavičkou zvýšil na 2:0 pre hostí. Trenčín mal viaceré šance na zníženie, ale Kadák a dvakrát Gaži v koncovke neuspeli.

Druhý polčas

V druhom dejstve sa karta obrátila, AS zlepšil pohyb a zvýšil ofenzívne snaženie. V 51. min si Begala po štandardke Trenčína takmer strelil vlastný gól, v poslednej chvíli stihol loptu odkopnúť spred čiary. V 69. minúte sa predviedli dvaja striedajúci hráči v drese AS, po pätičke Letenaya zakončil Ikoba vedľa pravej žrde.

Trenčania sa dočkali v záverečnej desaťminútovke.

V 82. min po dôraznej práci Ikobu znížil premiérovým fortunaligovým gólom Tučný, ktorý bol na trávniku iba päť minút. Tlak AS vygradoval o tri minúty neskôr vyrovnávajúcim gólom Corryna, ktorý z priameho kopu prepálil múr i brankára Markoviča – 2:2. Trenčín mohol v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no brankár Zemplína strieľaný center Slováka vyškriabal prstami spod brvna na roh.

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:2)

Góly: 82. Tučný, 85. Corryn – 12. a 22. Taiwo. Rozhodovali: Sedlák – Tomčík, Galo, ŽK: Phillips, Begala, Soler (všetci Mich.)
AS Trenčín: Šemrinec – Mazanovský, Križan, Šulek, Slávik – Kadák (77. Tučný), Čatakovič (64. Letenay), Zubairu – Gaži, Depetris (64. Ikoba), Corryn
MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Kolesár, Soler, Bednár, Vojtko – Tandir, Begala, Neofytidis (86. Spoljarič), Popovits (72. Phillips) – Trusa (86. Žofčák), Taiwo