Rôzne

V areáli VOP Trenčín rozširujú výrobu: Plánujú prijať aj nových zamestnancov

Holding MSM rozširuje v areáli Vojenského opravárenského podniku Trenčín výrobu a prijíma nových ľudí.

Ilustračný obrázok k článku V areáli VOP Trenčín rozširujú výrobu: Plánujú prijať aj nových zamestnancov
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Areál bývalého štátneho Vojenského opravárenského podniku (VOP) Trenčín v súkromných rukách rozširuje výrobu a prijíma nových zamestnancov. Podnik prevzal do dlhodobého prenájmu od Ministerstva obrany SR ešte v roku 2014 holding MSM.

Prijímanie zamestnancov

„Cieľom bolo oživiť výrobu, vrátiť zašlú slávu strojárenského a obranného priemyslu Považia a dať prácu ľuďom z regiónu,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti MSM Land Systems Michal Baláž

„Dnes sa nám mimoriadne darí, zamestnávame viac než 160 ľudí a výroba beží naplno, pričom v nasledujúcich troch mesiacoch plánujeme prijať ďalších 30 zamestnancov,“ uviedol Baláž s tým, že viac ako 60-ročné know-how v oblasti výroby a opráv oceňujú najmä zahraniční zákazníci, viac než 75 percent výrobkov a úkonov v súčasnosti smeruje za hranice Slovenska.

Správy z Trenčína a okolia

Tatra

MSM Land Systems je výrobno-opravárenský podnik, ktorý sa špecializuje na opravy vojenskej pásovej a kolesovej techniky pre silové zložky štátu (armáda, polícia, hasičské a záchranné zbory), modernizáciu vojenských a špeciálnych vozidiel, či predaj náhradných dielov a výrobu mobilných kontajnerov. Prevádzka v Trenčíne sa okrem opravy bojových vozidiel a ich motorov pre zahraničných odberateľov zaoberá aj opravami pozemnej vojenskej techniky pre Ministerstvo obrany SR.

Od začiatku júla v trenčianskej prevádzke pribudla výroba nákladných vozidiel Tatra pre silové a bezpečnostné zložky, ktorá postupne zamestná ďalšiu stovku ľudí.

„Nedávno sa nám podarilo dosiahnuť ďalší obrovský míľnik. Značka Tatra sa vracia späť na Slovensko a v priestoroch VOP v Trenčíne bude prebiehať výroba podvozkov, kabín a nadstavieb pre tieto legendárne nákladné vozidlá. Príchod Tatry je tak ďalším krokom v súlade s našou rastovou stratégiou, ktorý dá prácu ďalším desiatkam, postupne až stovke ľudí z regiónu,“ doplnil Baláž.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM