Marek Vatraľ Správy Samospráva

V Trenčíne chcú zrekonštruovať pešiu zónu: Ako to vidí hlavný architekt mesta?

Radnica mesta Trenčín sa chce po nedávnej rekonštrukcii Mierového námestia zamerať aj na obnovu pešej zóny, s ktorým je prepojená. V akej to je zatiaľ fáze?

Ilustračný obrázok k článku V Trenčíne chcú zrekonštruovať pešiu zónu: Ako to vidí hlavný architekt mesta?
Zdroj: Marek Vatraľ / Dnes24.sk

Pešej zóne, ktorá cez Sládkovičovu ulicu a Štúrove námestie nadväzuje na nedávno zrekonštruované Mierové námestie, chce radnica mesta venovať pozornosť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Podľa slov Ságovej by mala byť ešte v tomto roku vyhlásená architektonická súťaž, ktorá bude v samostatnej etape pamätať aj na priestor po bývalej „jame“. „S týmto miestom zatiaľ radnica nemôže nič výraznejšie urobiť, lebo nie je doriešený súdny spor s bývalým investorom o vecné bremeno. Hoci v minulom roku dal súd za pravdu mestu, investor sa od-volal. Termín ďalšieho pojednávania zatiaľ nie je známy,“ vysvetlila hovorkyňa mesta.

Prípravný proces však podľa Ságovej nebude jednoduchý a revitalizácia pešej zóny na Hviezdoslavovej ulice by sa mala začať ešte v tomto volebnom období.

"Projekt, ktorý vzíde z architektonickej súťaže, bude teda zvlášť riešiť pešiu zónu na Hviezdoslavovej ulici a zvlášť priestor po jame. Konečný výsledok však bude tvoriť kompaktný ucelený priestor. Na Hviezdoslavovej ulici je okrem inžinierskych sietí nutné nielen obnoviť povrch, ale i osvetlenie, mobiliár, malo by tu byť viac zelene a aj zaujímavý vodný prvok,“ uviedol pre radnicu hlavný architekt mesta, Martin Beďatš.

Vyhlásenie architektonickej súťaže je podľa hovorkyne mesta podmienené schválením financií v rozpočte, o ktorom majú poslanci hlasovať na najbližšom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa uskutoční 13. februára.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Dokončenie Mierového námestia v roku 2018 bola v Trenčíne veľká vec. Zaspomínajte si ako prebiehalo slávnostné otvorenie.

V obrazoch: Otvorenie Mierového námestia
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie