Aktualizované Hokej

Vojaci z Trenčína mohli rozhodnúť v predĺžení, potom pykali, FOTO

Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad Trenčínom 2:1 po samostatných nájazdoch. V nich rozhodol o víťazstve domácich fínsky útočník Ville Korhonen.

Ilustračný obrázok k článku Vojaci z Trenčína mohli rozhodnúť v predĺžení, potom pykali, FOTO
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prvá tretina priniesla hernú prevahu domácich, no tí ju dlho nevedeli gólovo zúročiť. V 7. minúte sa hostia dostali do tlaku v presilovke, blízko ku gólu bol Okuliar, ale neprekonal brankára Tomeka. Ani šanca Mihálika v 13. minúte ešte nezmenila skóre, ale o päť minút sa už domáci radovali. Sujovu prihrávku nešťastne tečoval obranca hostí Urban a Karjalainen kapituloval – 1:0.

Domáci si do druhej časti preniesli presilovku o dvoch hráčov, ale nedokázali ju využiť. Trenčania hrozili najmä v presilovkách, v 26. minúte nebezpečne strieľali Hecl, Ackered i Rehuš, ale Tomek si poradil. Brankár domácich neinkasovali ani počas 90-sekundového oslabenia o dvoch hráčov, v ktorej bol najbližšie ku gólu Hecl, no jeho pokus zastavila horná žŕdka.

Domáci bránili najtesnejší náskok aktívnou ofenzívou a v tretej tretine často zamestnávali brankára Karjalainena. Hrozili však aj hostia a v 52. minúte sa ujala strela obrancu Lemckeho, ktorý presne namieril od modrej čiary – 1:1. V predĺžení mohol rozhodnúť Okuliar, ale sám pred Tomekom neuspel. Ackered namieril do žŕdky michalovskej bránky a hostia nevyužili ani presilovku pri vylúčení Šoltésa.

V samostatných nájazdoch skórovali Valach, Bartánus, Korhonen a Regenda, víťazný gól si pripísal Korhonen.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Suja (McCormack), rozh. sn Korhonen – 52. Lemcke (Ackered, Berisha). Rozhodovali: Snášel, Müllner – Stanzel, Junek, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Stripai – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Mašlonka, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Chalupa – Ragan
HK Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackerede, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Urban – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Kukuča, Reddick, Valach – Krajč, J. Švec, Sojčík – Chromiak, Párička

Hlasy trénerov

Juraj Faith, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: „Videli sme zaujímavé stretnutie. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý nás preveril. V druhej tretine hral Trenčín naozaj kvalitný hokej, my sme vtedy boli skôr pasívni. Aj s dávkou šťastia a vďaka zákrokom brankára sme to zvládli. Sme spokojní s dvomi bodmi, pretože to bol ťažký zápas, ktorý nás stál veľa síl.“

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: „Po ceste do Michaloviec sme mali pomalší rozbeh. Prvá tretina nebola úplne ideálna, aj keď nebola vyslovene zlá. Od druhej tretiny sme boli aktívnejší tím, šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu sme mali aj v predĺžení. Dá sa povedať, že sme dnes dali dva góly, jeden, žiaľ, do nesprávnej bránky. Do tej správnej nám to nepadalo tak, ako by sme si predstavovali. Proti kvalitnému tímu, akým sú Michalovce, sa počíta každý bod, ale pre nás by dnes boli málo aj dva body.“