Kultúra Správy

Vychutnávajte si voľné chvíle: Týždeň v Trenčíne ponúkne tieto akcie

Cez týždeň môžeme v našom meste zažiť aj menej tradičné podujatia, ktoré sa konajú iba raz ročne, ale o to viac stoja za pozornosť.

Ilustračný obrázok k článku Vychutnávajte si voľné chvíle: Týždeň v Trenčíne ponúkne tieto akcie
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Kinotip: Green Book

21. 5. o 19:00 hod., ArtKino Metro

Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu.

Kinotip: John Wick: Parabellum

22. 5 o 19:00 hod., Kino Hviezda

Pokračovanie úspešnej akčnej adrenalínovej série.

Noc literatúry

22. 5, Trenčín

Čítanie súčasnej európskej literatúry na netradičných miestach.

Kinotip: Všetci to vedia

23. 5. o 20:00 hod., ArtKino Metro

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. Psychologický thriller dvojnásobného držiteľa Oscara Asghara Farhadiho bol otváracím filmom festivalu v Cannes.

Gympelrock 2019

24. 5. o 17:00 hod., Kino Hviezda

Multižánrový hudobný festival s dlhoročnou tradíciou, ktorého hlavnou myšlienkou je dávať možnosť aj menej známym umelcom presadiť sa popri známejších menách. V tomto ročníku sa môžete tešiť na Modré Hory, Ticho, MF, ŠMOX, Random Choices,…(hudba), Pavol Seriš (divadlo), Divotvorba (čítanie vlastne tvorby), cestovateľské kino a ďalšie.

Koncert Zuzany Suchánkovej

24. 5. o 17:00 hod., Savanná Café

Koncert bratislavskej speváčky a gitaristky. Zuzana Suchánková je speváčka, gitaristka, autorka piesní a textov, originálna pesničkárka, ktorá patrí k absolútnej špičke na slovenskej hudobnej scéne.

Noc kostolov 2019

24. 5. o 20:00 hod., Skalka nad Váhom

V kláštore v Skalke nad Váhom si v rámci Noci kostolov môžete vypočuť literárne pásmo Skalka rozpráva.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Ak vo voľnom čase radi varíte, vyskúšajte tento recept.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie