Krimi

Obmedzená D1 pri Nemšovej: Poľský kamión zrámoval stredové zvodidlá, FOTO

Niekoľko hodín bola obmedzená doprava na diaľnici pri Nemšovej. Poľský kamión bol navyše technicky nespôsobilý na prevádzku.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzená D1 pri Nemšovej: Poľský kamión zrámoval stredové zvodidlá, FOTO
4
Galéria

Dopravu na D1 pri Nemšovej v pondelok 18. mája na niekoľko hodín obmedzila nehoda poľského kamióna. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti.

Zostal zakliesnený

Podľa doterajších zistení polície, k dopravnej nehode došlo tak, že 59-ročný vodič viedol jazdnú súpravu po diaľnici D1 v pravom jazdnom pruhu v smere od Žiliny na Bratislavu. „V katastri obce Nemšová dostal na ťahači na predné ľavé koleso defekt následkom čoho sa stal ťahač neovládateľný. Prešiel s jazdnou súpravou do ľavého jazdného pruhu na ľavú krajnicu do stredových zvodidiel, kde narazil do betónovej bariéry, kovových zvodidiel a rozvodnej skrine,“ opísali.

Nárazom došlo k prerazeniu kovových zvodidiel v smere na Žilinu. „Kamión zostal zakliesnený medzi mostným zábradlím a stredovými zvodidlami. Vodič po nehode neutrpel žiadne zranenia. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny,“ doplnili muži zákona.

Vozidlo bolo technicky nespôsobilé

„Po ohliadke miesta dopravnej nehody policajti zistili, že vodič si nesplnil povinnosti vodiča, keď použil na jazdu vozidlo, ktoré nebolo technicky spôsobilé na prevádzku po pozemných komunikáciach,“ uviedlo KR PZ v Trenčíne.

Vodič je podľa ich slov povinný si pred jazdou skontrolovať technický stav vozidla, nakoľko mu vyplýva povinnosť použiť na jazdu iba také vozidlo, ktoré možno prevádzkovať v cestnej premávke. „Či už je to kontrola kvality pneumatík, dotiahnutie skrutiek kolies po výmene zimných pneumatík za letné, kontrola bŕzd a podobne,“ dodali.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z nehody.

OBRAZOM: Nehoda poľského kamióna na diaľnici pri Nemšovej
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie