Filip Chudý Rôzne Kultúra

OTO mieri do Považskej Bystrice: Sima Martausová speváčkou roka, FOTO

Považskobystrická speváčka a skladateľka Sima Martausová získala prestížne slovenské ocenenie OTO, o ktorom rozhodovali diváci.

Ilustračný obrázok k článku OTO mieri do Považskej Bystrice: Sima Martausová speváčkou roka, FOTO
22
Galéria
Zdroj: TASR

Slovensko spoznalo v sobotu večer (13. apríla) víťazov 19. ročníka ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018. Populárne tváre a programy si na javisku Slovenského národného divadla rozdelili ocenenia v pätnástich kategóriách. Novým členom siene slávy je režisér Juraj Jakubisko.

Medzi ocenenými sa ocitla aj Považskobystričanka Sima Martausová (31), ktorá sa nielenže premiérovo dostala medzi nominované speváčky, ale rovno získala aj prestížnu slovenskú sošku OTO, keďže dostala najviac hlasov. Za ňou skončili minuloročná víťazka Mária Čírová a Kristína.

„Chcem sa všetkých, ktorí mi poslali hlasy, poďakovať. Rovnako Pánu Bohu za dar skladania piesní. Lebo ja si vždy tak hovorím, že bez božieho požehnania je márne naše namáhanie. Ale v prvom rade ďakujem mojim fanúšikom za to, že pri mne stoja bez ohľadu na to, či mám nejakú cenu, čo mám oblečené a pod. Najviac si vážim to, keď za mnou niekto príde po koncerte a povie mi, že mu moje pesničky robia radosť. To je pre mňa to najviac,“ povedala v ďakovnej reči počas priameho prenosu Jednotky RTVS Sima Martausová.

Stala sa jubilejnou desiatou víťazskou ankety OTO v kategórii speváčka. Pred ňou ju vyhrali Jana Kirschner (štyrikrát), Celeste Buckingham (trikrát), Misha, Zuzana Smatanová. Katarína Knechtová, Kristína (všetky dvakrát), po jednej výhre na konte majú Marika Gombitová, Nela Pocisková a Mária Čírová.

OTO je divácka anketa, v ktorej diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch. Najúspešnejšou v počte ocenení je Adela Vinczeová, má ich po tomto galavečeri šestnásť, Marcel Merčiak ich má trinásť, osem získala herečka Zdena Studenková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto prebehlo odovzdávanie ceny

Zdroj: YouTube.com
OTO 2018 vyhrala aj Považskobystričanka Sima Martausová: Zábery z galavečera
22
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM