Aktualizované Filip Chudý Hádzaná

Považská zostáva víťazom Slovenského pohára: Prešovské odvolanie zamietnuté

Kauza finále Slovenského pohára hádzanárov sa riešila až na výkonnom výbore zväzu. Ten k nej zaujal nasledovné stanovisko.

Ilustračný obrázok k článku Považská zostáva víťazom Slovenského pohára: Prešovské odvolanie zamietnuté
13
Galéria
Zdroj: TASR

Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (VV SZH) zasadal v utorok 30. apríla, pričom jedným z hlavných bodov jeho programu bolo riešenie kauzy z finále Slovenského pohára. Triumfovala v ňom MŠK Považská Bystrica po rozstrele zo sedemmetrových hodov nad Tatranom Prešov (26:26, 6:5 na 7 m). Deň na to však Prešov podal námietku, keďže boli porušené pravidlá rozstrelu. Považská Bystrica však už vtedy hneď upozornila, že podľa Súťažného poriadku SZH sa musia námietky podať do zápisu o stretnutí, inak sa nemôžu riešiť, čo Prešov neurobil.

Športovo-technická komisia SZH preto ponechala výsledok finále v platnosti. Disciplinárna komisia SZH zas potrestala delegované osoby, ktoré chybu spôsobili. Zastavili im výkon funkcie na 16 mesiacov, z toho prvé štyri sú nepodmienečne. Prešov sa však následne odvolal na VV SZH.

Ten však jeho odvolanie zamietol, čiže MŠK Považská Bystrica zostáva víťazom Slovenského pohára.

Potvrdil nám to aj klubový manažér MŠK Ľuboš Cifra. „Podľa nášho názoru ani z inému rozhodnutiu prísť nemohlo, keďže ani jedno z družstiev nebolo pri rozstrele zvýhodnené. Navyše vinníci tejto situácie boli už potrestaní,“ povedal.

Majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar predpokladal zamietavé stanovisko VV SZH, tak to bolo uvedené na klubovom webe Tatrana už pred pár dňami. Zároveň avizoval, že klub ďalej využije všetky právne možnosti a postupy počnúc Európskou hádzanárskou federáciou, podaním žaloby na Športový arbitrážny súd v švajčiarskom Lausanne a zároveň aj civilné žaloby v rámci vnútroštátneho právneho poriadku.

„Určite sa s majiteľom prešovského klubu Miloslavom Chmeliarom ešte stretneme najmä z pohľadu mužskej reprezentácie. Budeme sa vzniknutú situáciu riešiť tvárou v tvár, určite nie zákopovou vojnou. Či sa Tatran rozhodne pre civilné žaloby, to je vec predstaviteľov klubu. Pre nás je nepredstaviteľné, aby hráči klubu nemohli reprezentovať Slovensko a ich zahraniční spoluhráči svoje krajiny áno. Z nášho pohľadu je to už za hranou. Aj preto sme zaviazali legislatívnu komisiu, aby prijala kroky, ktoré by klubom neumožnili priamo alebo nepriamo brániť hráčom reprezentovať,“ cituje vyjadrenie prezidenta SZH Jaroslava Holešu zväzová stránka.

VV SZH zároveň odvolal reprezentačného trénera Heineho Ernsta Jensena.

Aktualizované o piaty a šiesty odsek.

Stanovisko SZH k celej finálovej kauze nájdete v odkaze nižšie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Oslavy finálového triumfu

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM