Rôzne Video

Považskobystrický krízový štáb rozhodol: Čo je povolené a zakázané? VIDEO

Nielen na národnej, ale i regionálnej úrovni sa robia rozhodnutia. Prijaté opatrenia z Považskej Bystrice sú takéto.

Zdroj: Dnes24.sk

V stredu 30. septembra 2020 zasadal krízový štáb mesta Považská Bystrica. Hodnotili na ňom aktuálnu situáciu ohľadom nového koronavírusu v našom meste, pripravenosť na najbližšie obdobie a riešili tiež opatrenia pri podujatiach.

Zrušené

Primátor mesta Karol Janas oznámil, že sa na neurčitý čas zrušia všetky spoločenské a kultúrne podujatia.

Ako ďalej vysvetlil, ide hlavne o pravidelné stretnutia Jednoty dôchodcov a Slovenského zväzu zdravotne postihnutých. „Ide o najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov, preto sme ich zrušili. S predsedami výborov mestských častí sme sa ďalej dohodli, že tento rok sa zrušia aj stretnutia jubilantov,“ povedal primátor s tým, že ich ocenia náhradnou formou.

Povolené

Športové podujatia budú, keďže vláda ich povolila do obmedzeného počtu ľudí. „Prijali sme harmonogram, ako zabezpečiť tých 50 ľudí na športovisku, aby sa mohol odohrať zápas a zároveň sme neporušili nariadenia,“ ozrejmil Janas.

Čo sa týka vítania do života, ktoré sa konajú pravidelne na mestskom úrade, tie budú prebiehať naďalej, pričom majú byť v takom obmedzenom režime, ako sú svadby. „Mesto bude ďalej zabezpečovať osvedčovanie v domácnostiach pre ľudí so zdravotnými problémami. Naše matrikárky budú takto osvedčovať ich podpisy,“ doplnil primátor.

Otázne

Pri predstaveniach v kine Mier sa budú riadiť nariadeniami hlavného hygienika. „Rozhodnutie bude na vedení PX Centra, či to bude ekonomicky únosné a nebude to vytvárať veľkú stratu. Chceme, aby ľudia mali prístup ku kultúre, ale musíme sa na to pozrieť aj ekonomicky. Bude teda na riaditeľke, aby to vyhodnotila,“ ozrejmil Janas.

Ako zdôraznil, zatiaľ rušia len podujatia, ktoré organizuje mesto. PX Centrum, ktoré prevádzkuje kino Mier, je príspevková organizácia mesta.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM