Rôzne

Trenčiansky kraj má nedostatok vakcín: Očkovacie centrá budú obmedzené

Pre nedostatok vakcín neotvorí Trenčiansky samosprávny kraj cez víkend očkovacie centrum v Prievidzi, trenčianske zas bude fungovať len jeden deň.

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky kraj má nedostatok vakcín: Očkovacie centrá budú obmedzené
7
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) neotvorí počas víkendu (24. – 25. 4.) veľkokapacitné vakcinačné centrum na zimnom štadióne v Prievidzi, na trenčianskom výstavisku Expo Center sa bude očkovať iba v nedeľu (25. 4.). Dôvodom je nedostatok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Počet vakcín

Ako informovala vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci na Úrade TSK Elena Štefíková, obmedzenie dodávok vakcín pocítil kraj už v minulom týždni, pre ten nasledujúci je situácia ešte horšia.

„Na aktuálny týždeň bolo pre Trenčiansky kraj alokovaných len 1 811 dávok vakcín AstraZeneca, následne po komunikácii nám sľúbili maximálne 2 800, a to aj na preočkovanie tých ľudí, ktorí už prvú dávku dostali,“ priblížila Štefíková.

Viac správ zo Slovenska

Čakáreň

Nízky počet vakcín podľa nej kraju neumožňuje otvoriť vakcinačné centrum v Prievidzi ani oba očkovacie dni na trenčianskom výstavisku, kde sa budú ľudia očkovať len počas nedele vrátane tých, ktorí boli na očkovanie prihlásení do Prievidze. Termín na preočkovanie do Trenčína dostalo v nedeľu približne 860 ľudí, zvyšných asi 1 140 bude zaočkovaných prvou dávkou.

„Trenčiansky samosprávny kraj bude vyvíjať maximálne úsilie, aby získal na najbližší víkend viac vakcín a bolo možné opäť otvoriť centrum v Prievidzi a zabezpečiť tak očkovanie aj obyvateľov hornej Nitry. Občania sa môžu aj naďalej prihlasovať na očkovanie do čakárne,“ uviedla hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM