Filip Chudý Šport Iné športy

Úsmev počas tvrdej driny: Trníková zlomila ďalší Moravcovej bradatý rekord, FOTO

Talentovaná plavkyňa Nikoleta Trníková prekonala ďalší z rekordov Martiny Moravcovej. A to je mladá Považskobystričanka v plnej príprave.

Ilustračný obrázok k článku Úsmev počas tvrdej driny: Trníková zlomila ďalší Moravcovej bradatý rekord, FOTO
Zdroj: Facebook.com/Slovenská plavecká federácia - SPF

Plavkyňa Považskobystrického plaveckého oddielu, členka juniorského olympijského tímu a tiež Národného športového centra Nikoleta Trníková prekonala na víkendových kontrolných pretekoch v Šamoríne v krátkom bazéne slovenský rekord Martiny Moravcovej z roku 1995 v disciplíne 400 metrov polohové preteky časom 4:40,09 min.

Nečakala to

Ako uviedla po pretekoch na sociálnej sieti Slovenskej plaveckej federácie, ďakuje všetkým za gratulácie. „Som rada, že som rekord prekonala, ale úprimne som to vôbec nečakala, keďže som v plnej príprave,“ povedala

Zároveň bola veľmi rada, že vzhľadom na okolnosti sa preteky vôbec mohli uskutočniť. „Vytvorili sa dobré podmienky, vďaka ktorým sme tu mohli pretekať,“ doplnila 18-ročná plavkyňa.

Príprava pokračuje

Jej tréner Karel Procházka poukázal, že hoci mali minulý rok trojmesačný tréningový výpadok, ktorý museli dobiehať až do jeho záveru, už prvé tohtoročné preteky v Ženeve ukázali dobrý smer. „Tento rekord padol z plnej prípravy, za čo sme vďační, ale prijali sme to s pokorou. Pokračujeme ďalej v prípade smerom k majstrovstvám Európy,“ pripojil.

Nie je to prvý národný rekord, ktorý Trníková Moravcovej zobrala. Dokázala to už v roku 2019 ako 16-ročná. Vtedy to bolo tiež na 400 m polohové preteky, ale v dlhom bazéne.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto sa zrodil rekordný zápis.

FOTO: Nikoleta Trníková prekonala Moravcovej rekord na 400 m polohové preteky
8
Galéria

Členka juniorského olympijského tímu a PBPO, naša plavkyňa Nikoleta Trníková a tréner Karel Procházka s reakciou na prekonanie bradatého rekordu Martiny Moravcovej z roku 1995

Posted by Slovenská plavecká federácia - SPF on Saturday, February 20, 2021

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM