Rôzne

Plošné testovanie na hornej Nitre: Prípravy začali, črtá sa iný model

Prípravy na celoplošné testovanie sa týkajú aj miest na hornej Nitre. Hlásia sa už aj dobrovoľníci a zdravotníci.

Ilustračný obrázok k článku Plošné testovanie na hornej Nitre: Prípravy začali, črtá sa iný model
15
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Mestá na hornej Nitre sa začali pripravovať na avizované plošné testovanie obyvateľov na nový koronavírus. V Handlovej sa už hlásia dobrovoľníci, bánovská samospráva začala hľadať zdravotníkov.

Črtá sa iný model

„Uvažujeme o deviatich odberných miestach v Handlovej, jednom v Morovne a jednom v Novej Lehote. Pokiaľ by bol systém rovnaký ako na jeseň, bolo by to jednoduchšie, no črtá sa iný model,“ uviedla primátorka mesta Silvia Grúberová.

Obyvatelia, ktorí sa budú chcieť otestovať, podľa nej zmenu nepocítia. „My však pravdepodobne budeme musieť urobiť a zabezpečiť podstatne viac, pokiaľ bude táto úloha nariadená v plnom rozsahu samospráve,“ podotkla. Mestu sa podľa primátorky už hlásia dobrovoľníci a zdravotníci, ktorí chcú pomôcť pri plošnom testovaní obyvateľov.

Hľadajú zdravotníkov

Bánovská samospráva začala hľadať zdravotníkov, výzvu zverejnila na webovej stránke mesta. Pomôcť pri plošnom testovaní môžu lekári, zubári, záchranári, sestry či praktické sestry či profesionálny vojak, ktorý vykonáva jedno zo zdravotníckych povolaní. Záujemcovia sa majú nahlásiť prostredníctvom kontaktov uvedených na stránke mesta.

Celoplošné testovanie by sa malo uskutočniť 23. a 24. januára, opakovať sa má v okresoch až dovtedy, kým úroveň incidencie neklesne pod 0,5 percenta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM